אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

בנקאות - שמוש לרעה בכרטיס אשראי

  • גנבו לי כ.אשראי ומשכו כסף
    בן | 27/08/2008 00:13

    שלום רב לפני כשבוע פרצו לי לרכב וגנבו לי 2 ארנקים עם כרטיסי אשראי בארנק היה לי דף עם קודים סודים מקודדים(לא רק של האשראי) לאחר 15 דקות הפורצים הגיעו לכספומט הקרוב ומשכו 5000 שקלים לאחר תחקיר מול הבנק הבנק אמר לי שהוא לא מעוניין להחזיר את הכסף מה אני צריך לעשות? האם אין ביטוח לבנק במקרים האלה אנא עזרו לי תודה מראש בן .

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • בנקאות - שמוש לרעה בכרטיס אשראי
      עו"ד אבי זילברפלד | 28/08/2008 07:45

      שלום רב, החוק הרלוונטי בענין הנו חוק כרטיסי חיוב, הקובע מהו הדין במקרה של שימוש לרעה (שימוש שלא כדין) בכרטיסי אשראי. בהתאם לחוק, מצבך הנו כדלקמן:- א.אם נתת הודעה לבנק/לחב' האשראי על גניבת הכרטיס, טרם השימוש, אינך אחראי לכל נזק שייגרם לאחר ההודעה. ב. אם לא נתת הודעה , אך אין חשש כנגדך לפעולת מרמה, אזי אתה אחראי לפי הסכום הנמוך מבין שני אלה: (1) סכום קבוע של 75 שקלים חדשים בתוספת של 30 שקלים חדשים לכל יום מהמועד שבו נודע לך על גניבת כרטיס החיוב, על אבדנו או על השימוש לרעה בו עד מועד מסירת ההודעה, ואם מסרת הלקוח את ההודעה תוך שלושים ימים מיום שנעשה לראשונה שימוש לרעה, לא תהיה אחראי לסכום העולה על 450 ₪, (2) סכום השימוש לרעה בפועל. לסיכום: נראה איפוא, בעניינך, כי עליך להיות מחויב בסך 450 ₪ בלבד. בברכה, בכבוד רב, זילברפלד אבי, עו"ד ונוטריון מנהל פורום בנקאות

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תודה רבה עו"ד זילברפלד
        בן | 28/08/2008 09:50

        האם החוק גם תופס במקרה שלקחו כ.אשראי וניגשו לכספומט ומשכו את הכסף. מי צריך להחזיר את הכסף? חברת האשראי או הבנק שהחשבון שלי יושב אצלו. מיכוון שחברת האשראי אמרה לנו לפנות לבנק והבנק לא מעוניין להחזיר. האם יש אפשרות לתביעה או רק מלחמות מול מנהל הבנק?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • כרטיסי אשראי - המשך
          עו"ד אבי זילברפלד | 28/08/2008 14:16

          שלום רב, שאלתך בראשונה "כשתפסו כ.אשראי"... - לא ברורה. ביחס למי צריך להחזיר - חברת האשראי, תוך 30 יום מהודעתך. ככל שהיא לא תשלם, בהחלט יש אפשרות לתבוע אותה. בברכה, בכבוד רב, זילברפלד אבי, עו"ד ונוטריון מנהל פורום בנקאות

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום פלילי 16/05/2021 | 18:46 זה אמת, שמשטרה מתקשרת ? זה אמיתי שהמשטרה מתקשרת לזמן לחקירה. מה הם עושים אם אתה לא עונה אלא לשיחות מזוהות לך?כתבת שמוציאי...
  • פורום דיני מיסים 16/05/2021 | 18:39 שאלה: סעיף 9א לפקודת מס הכנסה אני מנסה למלא טופס 135 החזר מס עבור אבי לשנת המס 2017: קראתי בעיון את קובץ דע זכויותייך וחובותיי...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 16/05/2021 | 18:06 מגישים בקשה לזימון עד ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך. בברכה, ליאור חאיק, עו"ד מנהל פורום צרכנות ופור...
  • פורום תאונות דרכים 16/05/2021 | 17:30 נזק נגרם לי נזק גוף הנפגע בתאונה הולך רגל. חוץ מנזק גוף נגרם נזק רכוש מאוד ספציפי, רק נשבר הטלפון. הא...
  • פורום בתי משפט 16/05/2021 | 17:19 תקנות בתי המשפט (אגרות), תשס"ז-2007... תקנות בתי המשפט (אגרות), תשס"ז-2007. סעיפים 14 , 19, 20
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק