אתר הפורומים המשפטיים

יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ליעוץ אישי עם עו"ד

 
 

הודעות אחרונות

  • פורום פלילי 00:09   11/12/2018 תעוד חזותי האם תעוד חזותי הוא תנאי  בלעדיו אין לקבילות עד מוגבל שנגבתה ע"י חוקר מחוץ לבימ"ש? כמובן בהתק...
  • פורום תביעות ייצוגיות 23:51   10/12/2018 תביעה ייצוגית נגד שביתה של תחבורה צ... בשנה שעברה אגד שבתו בירושלים, לי היה חופשי חודשי באותו החודש, ולא קיבלתי שירות נסיעות באותו היום,...
  • פורום בתי משפט 23:49   10/12/2018 התישנות הוגשה תובענה ייצוגית ב 2015 ונקבע ב2017 שהיא לא מאושרת. אני אחד מהקבוצה.  המקרה שלי קרה בשנת...
  • פורום דיני תעבורה 23:05   10/12/2018 דוח חניה סעיף 36 (ב) החניתי את רכבי הקצה החניה באיירפורט סיטי . שטח בוצי עם פסולת בניה . קיבלתי דוח בטענה שעברתי על סע...
  • פורום דיני חוזים 22:56   10/12/2018 השאלה מצריכה ייעוץ משפטי ספציפי ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך. בברכה, ליאור חאיק, עו"ד מנהל פורום צרכנות ופורום...

ביצוע 'קאברים'

  • הודעות שוטפות
  • ביצוע מחודש של קטע מוסיקלי בין לאומי-היתר
    עודד לוי | 05/02/2010 11:08

    אני חבר בהרכב מוסיקלי . אנחנו רוצים להוציא אלבום ובו גרסאות חדשות לקטעים בין לאומיים מפורסמים. העיבודים אינם תואמים את העיבודים המקוריים. אנחנו, הרי, אומנים יוצרים. האם אין די בקבלת אישור מאקו"ם כדי להקליט ולהופיע עם הגרסה החדשה? אינני חושב שפגענו בזכות המוסרית של היוצרים, אלא להיפך- נתנו פרשנות אסתטית ומפרגנת.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • ביצוע 'קאברים'
      עו"ד אפי אהרונוב | 05/02/2010 15:56

      עודד שלום, יש להסדיר את השימוש במרכיבים המוגנים בכל שיר מול בעלי הזכויות או הארגון המייצג אותם. לגבי העיבוד, עליך לזכור שהעובדה שלדעתך מדובר בעיבוד אסטתי אינה מחייבת שכך יראה זאת היוצר ו/או ביהמ"ש שהעניין יתגלגל לפתחו, וכדברי המשורר:"היא אוהבת רק רדיו חזק. והם לא אוהבים". שבת שלום ובהצלחה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תודה במקרב לב. שאלה:
        עודד לוי | 05/02/2010 18:34

        ידוע לי כי באמריקה יש בחוק "רשיון כפוי" , לפיו ברגע ששיר יצא לאור יכול להיות מעובד ומוקלט מחדש ללא אישור מפורש של בעל הזכויות, פרט לכמה הסתיגויות בעל הזכויות אינו יכול, לכן, לסרב למתן רשיון, אלא רק לקבל תשלום מוסדר עבור נתינה בכפיה זאת. האם אין הסדר כזה בשום מקום אחר בעולם? האם בכל מקום אחר ( ישראל, נאמר ) יכול בעל זכויות לסרב לי ללא מתן הסבר וזהו? שבת שלום ותודה מראש.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • רישוי כפוי
          עו"ד אפי אהרונוב | 06/02/2010 18:41

          שבוע טוב עודד, לצערי, איני מכיר את דיני זכויות היוצרים של כל מדינות העולם. עקרונית, דיני זכויות היוצרים בפרט (ודיני הקניין הרוחני בכלל) מכירים בזכויותיו של היוצר 'לשלוט' בשימוש ביצירתו, אך בד בבד, מגבילים את זכויותיו בצורות שונות (למשל, פקיעת הזכות כעבור פרק זמן או התר לעשות ביצירה שימוש הוגן וכו'). קביעת קו הגבול בין שני הקטבים הללו אינה קלה בכל שיטת משפט לגופה, וודאי שייתכנו הבדלים בין מדינה למדינה.

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

        • בכיף..
          גלעד | 29/10/2010 10:04

          מומיו ויטמינים עשן כבד

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק