אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

בודאי

  • ביטוח רכב ופגיעה של צד ג'
    סטיבן | 18/08/2008 22:57

    שלום רב עו"ד נכבד ,המקרה הוא כדלהלן : לפני שנתיים ריכבי היה מבוטח ביטוח מקיף בחברת ביטוח X (היום לא באותה חברה) היו עבודות בכביש ליד ביתי (קבלן פרטי עבור העירייה) אשר התרשל ולא הציב שלטי אזהרה כתוצאה מכך ריכבי ניזוק בגחון,אגזוז וכו' . בעיקבות כך פניתי כמובן לחברת הביטוח הנזק היה בסביבות 4000 ש"ח חב' הביטוח קיזזה לי את ההשתתפות העצמית(2000+-), בלי קשר לביטוח פניתי לקבלן (או שהוא אלי לא זוכר) וביקשתי ממנו לפצות אותי על עוגמת הנפש וסיכון חיי אדם במקום מגורים ורשלנות. בקיצור >הגענו להסכמה שהקבלן(נשלח מכתב לעיריה שהייתה מודעת) משלם לי 3000 ש"ח ולי לא יהיו תביעות כלפיו בעיניין זה בעתיד -בראש ההסכם מופיע בגין פגיעה ברכב, O.K עד כאן הכל בסדר .... עכשיו לאחר כמעט שנתיים קיבלתי מכתב מחברת הביטוח לשעבר שטוענת שאני חייב לה 557 ש"ח ביגלל שקיבלתי פיצויי מצד ג שגבוהה ממה שהייתי אמור לקבל (ב-557) אחרת יינקטו נגדי הליכים משפטיים ... נ.ב :ברצוני לציין את העובדה שכאשר חב' הביטוח ביקשה ממני לחתום על מסמך תביעה כנגד צד ג' = לא חתמתי, ולא הסכמתי גם בע"פ. לאחר כל הסיפור הארוך הזה השאלה היא האם חב' הביטוח יכולה לדרוש ממני סכום זה (557 ש"ח) ??? תודה מראש על תשובתך !

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • בודאי
      שלום | 20/08/2008 18:21

      אם הפיצוי הוא רק בגין הפגיעה ברכב , אזי אינך אמור לקבל סכום הגבוה מהשווי הכולל של רכבך ולכן כל סכום מעבר להשתתפות העצמית צריך להיות מועבר לחברת הביטוח. אם בהסכם עם הקבלן היה ססכום נפרד של עוגמת נפש או החזר הוצאות עורך דין/שמאי שהוצאת בעצמך אזי אין לראות בסכומים אלו כפיצוי בגין הנזק לרכב ולכן לא צריכים להיות מוחזרים לחברת הביטוח.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

    • פיצוי מהמבטח ומהמזיק
      עו"ד גיא כהן | 22/08/2008 17:53

      שלום סטיבן אם קיבלת פיצוי מהמבטח ואח"כ למזיק, זו בעיה של המזיק שלא שאל אם קיבלת כסף מהמזיק ואח"כ פנית למבטח ולא יידעת אותו, זכותו לבוא אליך בטענות.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני בנקאות 15/08/2022 | 09:23 אם ההסדר קיבל תוקף של פסק דין אוכפי...
  • פורום דיני משפחה 15/08/2022 | 08:17 ישראל כהן בשנים האחרונות עולה לכותרות "אלימות טכנולוגית". אלימות טכנולוגית היא התעללות קשה מאוד לזיהוי והו...
  • פורום עורכי דין 15/08/2022 | 07:58 התובע לא קיבל את מלוא דרישתו התובע לא קיבל את מלוא דרישתו מהחייב איתו עשה הסדר כי מחל לו באופן מותנה על חלק מהחוב בהסדר זה.&nb...
  • פורום דיני מיסים 15/08/2022 | 01:39 ביטול עסקה ומע"מ שלום רב,עשיתי עסקה עם תזונאית לליווי של שלושה חודשים, בעלות כוללת של 10,500 ש"ח. מאחר ולא הייתי מ...
  • פורום בתי משפט 15/08/2022 | 01:04 למה שלא תפתח את העיניים שלך ? ? ? הכותרת לשאלה מתייחסת לסעיף 55(ב) לחוק החוזים, שעוסק בתביעה יחד ולחודולכן, חייב להיות לפחות שני נת...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק