אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

צילום מטופל בעת טיפול בלי ידיעתו

  • צילום והקלטת לקוח
    ורד | 11/07/2012 09:57

    שלום רב, ברצוני לשאול לגבי גבר שעוסק בטיפול וייעוץ ותמיכה בתחום הרוחני ללא מגע אלא בשיחה.האם מותר לו לצלם ולהקליט את המפגש ללא ידיעת הלקוחה על מנת להבטיח לעצמו שאם מישהי לא תהייה מרוצה ותנסה להתלונן נגדו בהטרדה יהיה לו הוכחה .כמובן שאינו מתכוון להשתמש בזה לשום צורך אלא רק במידה ומישהי תמציא שקרים כלפיו.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • צילום מטופל בעת טיפול בלי ידיעתו
      עופר בן אברהם | 11/07/2012 13:05

      1. צילום אדם בלי הסכמתו כשהוא ברשות היחיד הוא פגיעה מובהקת בפרטיות (סעיף 2(3) לחוק הגנת הפרטיות), וחדר הטיפולים ודאי ייחשב כרשות היחיד, ולא כרשות הרבים. 2. לפוגע בפרטיות עשויה לעמוד אחת מההגנות המפורטות בחוק, והמטפל בשאלתך טוען, למעשה, להגנה לפי סעיף 18(2)(ג) לחוק, לאמור: שהפגיעה נעשית בתום לב כדי להגן על עניין אישי כשר שלו. אבל הגנה זו תידחה, לדעתי, משום שהעילה לצילום אינה מצדיקה את ביצועו בלי ידיעת המטופל. המטפל יכול להסביר למטופל מה מטרת הצילום ולבקש את רשותו לכך. 3. סעיף 3.4 (ב) לקוד האתיקה של הפסיכולוגים בישראל קובע, כי "הקלטה ו/או צילום ו/או צפייה במראה חד-כיוונית וכן נוכחותו של אדם נוסף בעת מתן השירות או במהלך מחקר יתקיימו רק לאחר השגת הסכמה של המשתתף במחקר, הלקוח, או מייצגיו החוקיים". 4. בהנחה שהמטפל אינו פסיכולוג, הוא עובר, לדעתי, גם על סעיף 2(א) לחוק הפסיכולוגים: "לא יעסוק אדם בפסיכולוגיה אלא אם הוא פסיכולוג ובהתאם לרישומו או בהתאם להיתרו ותנאיו לפי סעיף 19” (עיסוק בפסיכולוגיה מוגדר בסעיף 1 לחוק: “עיסוק מקצועי כמשלח יד באבחונם ובהערכתם של עניינים ובעיות בתחום הנפשי, השכלי וההתנהגותי של בני אדם, וכן טיפול, שיקום, ייעוץ והדרכה בנוגע לעניינים ולבעיות כאמור, הנעשים בדרך כלל בידי פסיכולוג").

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 29/11/2020 | 15:42 לא החמרה זה הקנס שניתן לכל נהג בלי קשר.הנקודות, פג תוקפן שנתיים מיום העבירה
  • פורום אגודות שיתופיות 29/11/2020 | 15:41 שדרוג דל כניסה שאלה לי בבקשה - אני גר בבניין משותף שבו אחד הדיירים החליט לשדרג את הדלת כניסה לבניין. הוא עבר דיי...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 29/11/2020 | 15:35 איתור חברה משכנת כיצד אוכל לאתר חברה משכנת /מאכלסת בשם "חצרות הדר
  • פורום דיני ביטוח 29/11/2020 | 15:19 הגדרות במסגרת הסכם פשרה צהריים טובים,אין בכך חשיבות, שכן לפי מה שציינת רק התשלום יבוצע באמצעות חברת הביטוח, זה לא מסיר אח...
  • פורום דיני נזיקין 29/11/2020 | 15:17 תביעה נגד חברה נוספת צהריים טובים,להערכתי שאלתך מתאימה יותר לפורום חברות באתר וכדאי שתשאל שם את השאלה.ככל וניתן להוכיח...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק