אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מס מוניציפאלי וארנונה -מענה לפנייתך

  • מס מונציפאלי וארנוננה
    אברהם | 03/05/2022 07:47

    שלום וברכה

    האם מי שגר במושב  משלם ארנונה וגם מס מוניציפלי שהוא מס שמיועד רק לצרכים המושב, ונגבה עבור המושב דרך המועצה? 

    שאלה שנייה ,מה השרותים הנוספים שמועצה אמורה לתת במושב ,חוץ מזבל וביוב?זה שערורייה שמשלמים כל כך הרבה ארנונהובסוף גם מס מוניציפלי, למושב ,שהמס מכסה עבודות גינון ? ומה הארנונה?

    תודה מראש

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מס מוניציפאלי וארנונה -מענה לפנייתך
      עו"ד יעל פרי | 08/06/2022 14:24

      אברהם שלום,

      ועד המושב רשאי לגבות השתתפות חבר בהוצאות האגודה אלו כספים הנכנסים לקופת האגודה וזאת להבדיל מהמס המוניציפאלי אשר מוטל על ידי המועצה האזורית בגין מתן שירותים מוניציפאליים כגון: ביוב, ארנונה, אשפה וכו'

      במקרה בו קיימת  "זהות וועדים" קרי חברי הועד המקומי מכהנים גם בכחברי וועד המושב הרי שהמיסים המוניציפאלים נגבים באמצעות וועד המושב.

      למען הסר ספק אין מדובר בגבייה כפולה.

      בברכה,

      יעל פרי ,עוד



      מס מוניציפלי

      גביית מסים מוניציפאליים הינה פעולה המותרת רק על פי חוק. סמכותו של הוועד מקומי להטיל מסים, קבועה לפי צו. הוראת סעיף 133 לצו המועצות המקומיות (מועצות אזוריות), התשי"ח-1958. בהתאם לסעיף זה, גביית מסי ועד מקומי תיעשה באישור המועצה בלבד. בטרם יגבו המסים הללו בפועל, חייב הוועד להגיש למועצה הצעת תקציב לאישורה.


      ככלל, סמכות גביית מיסים בגין שירותים מוניציפאליים נתונה למועצה או לועד המקומי. יחד עם זאת, בפסיקה הוכרה זכותה של האגודה לגבות מיסי אגודה. אלה נועדו לממן שירותים חברתיים קהילתיים. כגון שירותי תרבות, נוי, תאורת רחוב, תברואה, חינוך בלתי פורמאלי, רווחה וכיוצ"ב. בעניין זה יצוין כי ההבדל בין מיסי חבר לאגודה לבין מס ועד מקומי הינו בולט. מיסי ועד מקומי נגבים בהתאם לגודל ומהות הנכס בו מחזיק כל חבר בתחום הועד המקומי. והם אף כפופים כאמור לאישור המועצה האזורית ולהוראת הדין – לצו המועצות המקומיות (מועצות אזוריות), התשי"ח-1958. לעומת זאת, מיסי אגודה שיתופית נגבים מכוח פקודת האגודות השיתופיות, בהתאם לתקנון האגודה השיתופית. והינם תשלום קבוע המוטל על חברי האגודה באופן שווה. ללא כל קשר לגודל או מהות הנכס בו מחזיקים החברים.

      בברכה,

      יעל פרי, עו"ד
      מנהלת פורום אגודות שיתופיות
      מגדלי עזריאלי, ת"א
      טל': 03-7444745; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 16/08/2022 | 23:52 בירור שלום ,1. אני מרצה כרגע שלילה של 7 חודשים לפני שנכנסתי לשלילה קיבלתי מכתב שאני צריך לעשות קור...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 16/08/2022 | 23:19 סירוב להחזיר לי פיקדון מחברת הגז שלום רב אני מתגורר בדירת עמידר בביניין 8 קומות שנבנה בשנות ה70 לדירה נכנסנו לגור אני ההורים ו...
  • פורום ביטוח לאומי 16/08/2022 | 19:43 ידועים בציבור יפויי כוח הייהאם רישום ידועים בציבור מקנה לבת הזוג ייפוי כוח לטפל בענייני הביטוח הלאומי של הבן זוג? למשל גי...
  • פורום פונדקאות 16/08/2022 | 19:41 רישום ילדים שנולדו מתרומת ביצית בהל... יעל שלום,בישראל תקנות המסדירות הולדת ילוד מתרומת ביצית, בין אם באמצעות אם נושאת - פונדקאית ובין א...
  • פורום פלילי 16/08/2022 | 19:23 שם אלמוני שלוםאם אני מציג את עצמי בשם אחר מהשם האמיתי אצל מטפל אסתטי.אינני רוצה שהוא יידע את השם האמיתי שלי...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק