אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מי בעל הזכויות בקורס אקדמי?

  • קורס מוסרט זכויות יוצרים
    משה | 18/12/2021 21:56

    מרצה שהעביר קורס מחומר שנקנה על ידי המוסד, זאת אומרת שהמוסד קנה את החומר בנפרד ושילם על השיעורים המוסרטים בנפרד.


    של מי זכויות היוצרים על הסרטים?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מי בעל הזכויות בקורס אקדמי?
      עו"ד גיא קדם | 18/12/2021 22:57

      אם אתה שואל מי בעל הזכויות ביצירה (קורס/מצגת וכו') שנוצרה לפי הזמנה - התשובה היא שהזכויות שייכות ליוצר, אלא אם סוכם אחרת בינו לבין המזמין במפורש או במשתמע.

      בברכה,

      גיא קדם, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
      טלפון: 03-6515778; מייל: guy.kedem.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תגובה
        משה | 19/12/2021 00:34

        רק כדי להיות בטוח. יש את החומרים עצמם (המצגת, הסיכומים) עליהם אין זכויות יוצרים למוסד, יש רק זכות שימוש לצורך עריכת קורסים. השאלה היא במקרה שמרצה קיבל את החומרים מהמוסד על מנת שיעביר איתם קורס בזום. למי שייכים זכויות היוצרים של הסרטון?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • הזכויות בסרטון שייכות ליוצר, אלא אם סוכם אחרת
          עו"ד גיא קדם | 19/12/2021 19:47



          בברכה,

          גיא קדם, עו"ד
          מנהל פורום זכויות יוצרים

          בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
          טלפון: 03-6515778; מייל: guy.kedem.law@gmail.com

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

          • מי נקרא היוצר?
            משה | 20/12/2021 09:14

            בהנחה שהמוסד קנה את זכויות השימוש במצגות והסיכומים, סיפק את הפלטפורמה למסירת הקורס (מקום, מצלמה, חשבון זום, תלמידים) ושילם למרצה בתלוש על עבודתו במסירת השיעורים. מי נקרא היוצר של הקורסים והסרטונים? והאם זה מוחלט בחוק או נתון לפרשנות. (אין הסכם בין הצדדים).

            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
            מסך מלא השב

            • זכויות יוצרים במקום עבודה
              עו"ד גיא קדם | 20/12/2021 10:52

              המעסיק הוא בעל זכויות היוצרים ביצירה שנוצרה על ידי עובדו לצורך עבודתו ובמהלכה, אלא אם סוכם אחרת. נותן שירות בחשבונית - לא ייחשב בהכרח עובד לצורך זה.

              בברכה,

              גיא קדם, עו"ד
              מנהל פורום זכויות יוצרים

              בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
              טלפון: 03-6515778; מייל: guy.kedem.law@gmail.com

              האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
              מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 04/03/2024 | 21:21 למה שיבטלו לך את הדו"ח? הי,קיבלת דו"ח על מעבר ברמזור אדום! (למה אתה רושם צהוב?), למה אתה חושב שיש לבטלו?תנהג באחריות!המשפ...
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 20:02 סעיף נכות המגלם אי כושר  לשון סעיף 34 ב רמיסיה, סימנים קליניים אפקטיביים קלים, קיים צורך בטיפול תרופתי, קיימת הפרעה ...
  • פורום בתי משפט 04/03/2024 | 17:01 חתימה על תצהיר האם עו״ד יכול לחתום על תצהיר בכתב יד בלי חותמת רשמית? כי הוא עו״ד אבל לא עוסק במקצוע
  • פורום תאונות דרכים 04/03/2024 | 15:44 תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה שלום לעו"ד רונית. אשמח להסבר קצר. מילאתי את טופס תביעה לנפגע עבודה . יש שם סעיף 6. שכתוב שם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/03/2024 | 15:21 האם במכירת דירה מושכרת כששולם מס הכ... שלום נחום,העובדה שדירה הושכרה ושולם מס הכנסה בגין הכנסות השכירות איננה משנה לעניין עצם החיוב במס ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק