אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

רישום סימן מסחר על לוגו

  • זכויות יוצרים לוגו
    איילת | 16/12/2021 14:12

    שלום רב,

    הייתי רוצה לדעת, אם אני רוכשת אלמנטים (ציורים, תמונות וכו') מסטוק כלשהו, באופן רשמי, עם רישיון ומשתמשת בהם לצורך ייצור לוגו ללקוח (כמובן, שהאלמנט הוא רק חלק מהלוגו, ואני מוסיפה גם אלמנטים שלי), האם הלקוח יכול לרשום סימן מסחרי על הלוגו הזה? או שהעובדה שחלק מהלוגו מורכב מאלמנט שנרכש מסטוק יהווה מניעה לרישום הסימן המסחרי?

    ואם כן, כיצד עליי לעגן זאת בחוזה העבודה, על מנת הלקוח יידע שלא יוכל לרשום סימן מסחרי?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • רישום סימן מסחר על לוגו
      עו"ד גיא קדם | 18/12/2021 22:55

      יש לבדוק את רישיון השימוש באתר שממנו את רוכשות את האלמנטים הגרפיים.

      ככלל, לא ניתן לרשום סימן מסחר על יצירה שמישהו אחר מחזיק בה בזכוות יוצרים, אלא אם בעל הזכות הרשה זאת. הסיבה פשוטה - אי אפשר לתת למישהו בלעדיות בשימוש ביצירה שאינה שלו.



      בברכה,

      גיא קדם, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
      טלפון: 03-6515778; מייל: guy.kedem.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • כיצד לעגן את העניין הזה בחוזה עבודה? תודה
        איילת | 19/12/2021 00:18

        אני לא רוצה שהלקוחות יגיעו אליי בטענות, מה עליי לרשום בחוזה בעניין זכויות היוצרים והזמן המסחרי? 

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • זכויות יוצרים בהסכם עבודה
          עו"ד גיא קדם | 19/12/2021 19:51

          לא ניתן במסגרת פורום אינטרנטי לתת ייעוץ משפטי פרטני. לצורך ייעוץ משפטי פרטני יש לפנות לייעוץ אישי ע"י עו"ד שבקיא בתחום.

          בברכה,

          גיא קדם, עו"ד
          מנהל פורום זכויות יוצרים

          בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
          טלפון: 03-6515778; מייל: guy.kedem.law@gmail.com

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 19:11 יצחק הייתי בנכות זמנית 100 אחוז  ותבעתי את  אובדן כושר עבודה של הפנסיה..עכשיו קיבלתי צמיתה 3...
  • פורום בתי משפט 04/03/2024 | 17:01 חתימה על תצהיר האם עו״ד יכול לחתום על תצהיר בכתב יד בלי חותמת רשמית? כי הוא עו״ד אבל לא עוסק במקצוע
  • פורום תאונות דרכים 04/03/2024 | 15:44 תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה שלום לעו"ד רונית. אשמח להסבר קצר. מילאתי את טופס תביעה לנפגע עבודה . יש שם סעיף 6. שכתוב שם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/03/2024 | 15:21 האם במכירת דירה מושכרת כששולם מס הכ... שלום נחום,העובדה שדירה הושכרה ושולם מס הכנסה בגין הכנסות השכירות איננה משנה לעניין עצם החיוב במס ...
  • פורום דיני נזיקין 04/03/2024 | 13:40 אי עמידה בקולנוע קורא" של עיריית רמ... בס"ד. בחודש אוקטובר 2021, הכריזה עיריית רמלה, באמצעות "קול קורא", על תחרות לכתיבת המנון לעיר. הוב...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק