אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

המצאה או תחליף המצאה במסירה יצירתית / יציר הפסיקה

  • שאלה נוספת בהמשך לתשובה
    חיון | 30/07/2020 16:15

    בהמשך לפסק הדין שציינת. נתקלתי במקרה בו אזהרה "נמסרה" באופן הבא: בין החייב לזוכה התנהלו הליכים משפטיים בבית משפט ( בלי קשר לתיק הוצל"פ) במסגרת כתבי בייג'ין שהוגשו , טען הזוכה כי החייב חב' לו כספים וכראיה צרף את האזהרה. האם ייחשב להמצאה או לפחות תחליף המצאה? (אוסיף ואציין כי בתיק בבית משפט החייב מיוצג, כך שלא בהכרח הוא קבל את כתב בי- דין זה והאזהרה שצורפה אליו) עמדתך?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • המצאה או תחליף המצאה במסירה יצירתית / יציר הפסיקה
      עו"ד רותם שכטר | 04/08/2020 21:49

      בס"ד

      שלום

      האם מדובר בשאלה תאורטית גרידא ? 

      בע"א 23/83  תקנה 477 לתקסד"א "אינה דורשת שהלקוח יסמיך את עו"ד לקבל כתבי בי-דין וכי די שהוא פועל אותה עת כעו"ד של הלקוח כדי שייראה ככתובת מספקת לקבל כתבי בי-דין בשמו". 

      עוד נפסק ב 4588/96 "האם ההמצאה היא אפקטיבית במובן זה שיש בה את הפוטנציאל הנדרש להביא את ההליכים לידיעתו של בעל הדין". רוצה לומר, ברור שכשאר מתקיימים יחסי עו"ד לקוח, מידע מסוג כזה יגיע לידיעת הלקוח.  

      איני מכיר מקרה מסוג כזה אך ניתן רק לשער כיצד יכול לפרש זאת בית המשפט: 

      מצד אחד, מדובר במסירת אזהרה לעורך דינו של החייב ובהתאם לפסיקה לעיל לרבות חזקת הידיעה (לפחות ידיעה) של החייב, היא אכן עונה על המסירה. 

      מצד שני, מדובר בחוסר תום לב של הזוכה שכן מדוע לא המציא את האזהרה בהתאם לחוק ? לא ציינת שמדובר בחייב חמקמק. לא ציינת שנעשו כל המאמצים להמציא את האזהרה בדרכים המקובלות ולכן אינה נחשבת מסירה. 

      שוב, איני מכיר מקרה ספציפי כזה ואם מדובר במקרה אמיתי אשמח לדעת את החלטת בית המשפט בעניין. 


      בברכה,

      רותם שכטר, עו"ד

      בוסל 11, כפר סבא
      טלפון: 054-5298233 ; מייל: [email protected]


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 02/08/2021 | 12:44 תשלום הוצאות עבודה מהבית לשכיר תודה. הוצאות ארנונה, חשמל, מים, שכ"ד. בעצם החברה לא משלמת הוצאות כאלו ואני מממנת אותן
  • פורום ביטוח לאומי 02/08/2021 | 12:43 צליאק ונכות שלום התגלתי כחולת צליאק לפני 10 שנים היןם אני בת 48 והייתי רוצה לדעת אם זה מוכר בביטוח לאומי ומקב...
  • פורום רשלנות רפואית 02/08/2021 | 12:11 כאבי טופת בעת עקירה כירוגית היילפני 5 שנים בערך עברתי עקירה כירוגית והעקירה הזאת גרמה לי לטראומה עמוקה.העקירה ערכה בסביבות הח...
  • פורום פלילי 02/08/2021 | 11:50 כן ראי סעיף 2א לחוק הדרכונים
  • פורום אגודות שיתופיות 02/08/2021 | 11:13 השמעת מוסיקה בבריכה בשעות הצהריים שלום,אני גר בקיבוץ, פנסיונר. בקיבוץ יש בריכה ואני גר בסמוך לבריכה. לאחרונה החלו להשמיע מוסיקה חזק...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק