אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

תיקון

  • שיקים
    אורי | 18/06/2020 00:39

    האם יש סעיף חוק הקובע שאסור לתת שיקים מסך מסוים בלי למחאה בלבד ורישום שם הנמען? איזה סעיף חוק זה ומתי נחקק ומה בדיוק קובע

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תיקון
      אורי | 21/06/2020 08:18

      האם יש סעיף חוק הקובע שאסור לתת שיקים מסך מסוים בלי למוטב בלבד ורישום שם הנמען? איזה סעיף חוק זה ומתי נחקק ומה בדיוק קובע

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

    • חובת רישום שם המותב ע"ג המחאות
      עו"ד אלי מור | 21/06/2020 17:46

      אורי שלום רב

      עפ"י סעיף 4 לחוק לצמצום השימוש במזומן, תשע"ח-2018 ישנה הגבלה על מסירת המחאה מעל לסכום של 5,000 ש"ח ללא רישום שם המותב על גבי ההמחאה וזאת במקרים שמושך ההמחאה ומקבלה אינו בגדר "עוסק".

      לעומת זאת, ל"עוסק" אסור לתת ו/או לקבל המחאה ללא שם המותב בכל סכום שהוא.





      בברכה,

      אלי מור, עו"ד
      מנהל פורום בתי משפט 
      פארק אולימפיה, מוטה גור 9, קומה 4, פ"ת

      טלפון: 03-6959990, מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני חוזים 25/09/2020 | 22:25 קרה גם לי לפני שנה פניתי לאלי שטרול על מנת למצוא בן סוג לבתי. עד היום לא הציג ולו גבר אחד. פניתי אליו מספר ...
  • פורום בתי משפט 25/09/2020 | 18:54 לא קיבלת קנס אלא הודעת תשלום קנס, ובאותה הודעה גם מוסבר מה עליך לעשות אם רצונך לבקש להישפט או לבקש לבטל את ההו...
  • פורום לשון הרע 25/09/2020 | 18:48 למה לא? בגלל סעיף 8 לפקודת הנזיקין: “אדם שהוא גופו בית משפט או בית דין או אחד מחבריהם, או שהוא ממלא כדין ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/09/2020 | 18:30 האם אפשר לקנות חניה משכן? שלום האם אפשר לרכוש חניה משכן שתהיה רשומה תחת הנכס שלי בטאבו? אם כן מה הפרוצדורה
  • פורום דיני מיסים 25/09/2020 | 16:13 הודעה על מכירת נכס של בעל מניות או ... סעיף המקור לדיווח הוא סעיף 91 לפקודת מס הכנסה. הדיווח הוא עבור בעלי מניות שמכרו מניות בבעלות...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק