אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ניגוד עניניים

  • האם צד שני יכול לשכור עורך דין שהתייעצתי איתו בעבר
    דוד | 12/06/2020 16:06

    יש לי אירוע קשה שעברתי בחיי במהלכו עברתי פגיעה על ידי אישה שניצלה את חולשותיי, הזיקה לי ומוטטה את חיי.

    אני חיפשתי עורך דין ונפגשתי עם כמה

    הסברתי להם את כל האירוע שעברתי . במשך תקופה ארוכה לא מצאתי מי שייצג אותי.
    לאחרונה כנראכ שכן מצאתי .

    האם היא תוכל לשכור שירותים של עורך דין שבמקרה הייתי אצלו בפגישת ייעוץ.
    הרי עורך דין כזה יודע עליי את כל התיק ופרטים אישיים וזה יכול לשמש נגדי.
    האם יש נוהל כזה מבחינת אתיקה של עורך דין ?

    תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • ניגוד עניניים
      עו"ד סימונה מימון | 15/06/2020 14:10

      שלום רב,
      ראשית, מדובר בשאלה לפורום אתיקה מקצועית.
      שנית, במידה והתייעצת עם עו"ד בעניינך ייתכן והעו"ד יהיה מנוע מלייצג את הצד השני. זאת עפ"י כלל 16 לכללי לשכת עורכי הדין :
      "איסור על טיפול נגד לקוח
      16. (א) עורך דין לא יטפל נגד לקוח –
      (1) בענין או בקשר לענין שטיפל בו למען אותו לקוח;
      (2) בענין אליו יש זיקה של ממש למידע שקיבל עורך הדין מאותו לקוח או מטעמו.
      (ב) הועד המחוזי, או מי שהוא הסמיכו לכך, רשאי להחליט, לפי פניית עורך דין, כי מתן חוות דעת או קיום התייעצות גרידא, או פעולה במקרה פלוני, לא היה בהם משום טיפול בענין למען לקוח, או כי מידע מסויים אין לו זיקה של ממש לענין, או כי אין במידע שהתקבל כדי למנוע מעורך הדין לטפל בענין, ובלבד שהחלטה כאמור תינתן לפני שעורך הדין יקבל על עצמו את הטיפול בענין האמור."
      בברכה,
      סימונה מימון, עו"ד
      מנהלת פורום דיני נזיקין
      יצחק בן צבי 10, באר שבע
      טלפון: 08-9109910 ; מייל: [email protected]


      בברכה,

      סימונה מימון, עו"ד
      מנהלת פורום דיני נזיקין

      יצחק בן צבי 10, באר שבע
      טלפון: 08-9109910 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום בתי משפט 25/09/2020 | 18:54 לא קיבלת קנס אלא הודעת תשלום קנס, ובאותה הודעה גם מוסבר מה עליך לעשות אם רצונך לבקש להישפט או לבקש לבטל את ההו...
  • פורום לשון הרע 25/09/2020 | 18:48 למה לא? בגלל סעיף 8 לפקודת הנזיקין: “אדם שהוא גופו בית משפט או בית דין או אחד מחבריהם, או שהוא ממלא כדין ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/09/2020 | 18:30 האם אפשר לקנות חניה משכן? שלום האם אפשר לרכוש חניה משכן שתהיה רשומה תחת הנכס שלי בטאבו? אם כן מה הפרוצדורה
  • פורום דיני חוזים 25/09/2020 | 16:55 דייר וזכויותיו. שלוםדייר קשיש המתגורר עם ילדיו בדירה גדולה וביקשו מהם הדיור הציבורי לםנות הדירה לדערה קטנה יותר ו...
  • פורום דיני מיסים 25/09/2020 | 16:13 הודעה על מכירת נכס של בעל מניות או ... סעיף המקור לדיווח הוא סעיף 91 לפקודת מס הכנסה. הדיווח הוא עבור בעלי מניות שמכרו מניות בבעלות...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק