אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שימוש בתמונה ללא הרשאה

  • סעיף 19(א) לחוק זכויות יוצרים
    שימוש בתמונות ללא אישור | 31/05/2020 13:26

    שלום,
    האם לעיתון מקומי יש זכות להשתמש בתמונות שלי ללא בקשת אישורי על כך  מכוח סעיף 19(א') לחוק זכויות יוצרים?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שימוש בתמונה ללא הרשאה
      עו"ד אפי אהרונוב | 31/05/2020 15:24

      שלום רב,

      בין המטרות המוגדרות בחוק כ"שימוש הוגן" שאינו טעון הסכמה של בעלי הזכויות כלולה גם המטרה של "דיווח עיתונאי" (שים לב שהגנת השימוש ההוגן אינה מוחלטת  אלא נבחנת לאור פרמטרים שונים). האם שימוש בתמונה הוא חלק מדיווח עיתונאי? להערכתי לרוב התשובה תהיה שלילית אם כי במקרים מסוימים ייתכן ויהיה בסיס לטענה כזו. השורה התחתונה היא שיש לבחון כל מקרה לגופו ולנסיבותיו. 


      בברכה, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      מגדל בר כוכבא, מתחם העסקים BBBC, רח' בר כוכבא 4, קומה 4, בני ברק
      טל':077-9620231; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק