אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שאלה בנוגע לחוק לצמצום השימוש במזומן

  • חוק צימצום במזומן
    מוטי | 18/05/2020 19:42

    מכרתי לאדם סחורה,

    הוא שלם לי בצ'קים שהוא קבל מאנשים אחרים, אך לא כ' שהוא קבל אותם אלא הוא אמר להם לכתוב את שם העסק שלי בשם המוטב,

    האם מותר לקבל את הצ'קים?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שאלה בנוגע לחוק לצמצום השימוש במזומן
      עו"ד אמיר מורשתי | 24/05/2020 16:34

      להבנתי, המקרה שאתה מתאר אסור בהתאם לחוק לצמצום השימוש במזומן: סעיף 4. (א) לחוק קובע : " לא ייתן עוסק ולא יקבל, במסגרת עסקו, תשלום בשיק בעבור עסקה או כשכר עבודה, כתרומה, כהלוואה או כמתנה, בלי ששם מקבל התשלום בשיק נקוב בשיק כנפרע או כנסב, לפי העניין."- בנוסף, בהתאם לתוספת השנייה לחוק- אסור לבנק למשל לפרוע שיקים במצבים הבאים : (1) שם הנפרע אינו נקוב בשיק;
      (2) אם השיק הוא שיק מוסב והסכום הנקוב בו עולה על 10,000 שקלים חדשים, מתקיים אחד מאלה:
      (א) לא נקובים בשיק השמות של המסב והנסב ומספר הזהות של המסב..." כלומר, ההליך הנכון הוא לבקש מהאדם שמעוניין לשלם על הסחורה, למלא את שמו כמוטב על גבי השיקים ואז לבצע הסבה אליך. מקווה שהייתי לך לעזר

      בברכה,

      אמיר מורשתי, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 24/07/2021 | 23:53 מחלה בזמן הודעה מוקדמת, אלולה לפגוע... שלום רב. אני לאחר שימוע ולפני פיטורים מעבודה שבה אני עובד שנים. בזמן החודש של ההודעה המוקדמת חלי...
  • פורום ביטוח לאומי 24/07/2021 | 23:21 קצבת נכות כללית והפקדה בעלי מקבל קצבת נכות כללית של 75%. אנחנו רוצים לרכוש את דירת עמידר שלנו.מישהו יודע אם בכלל אפשרי ...
  • פורום דיני תעבורה 24/07/2021 | 22:45 התראה על נתיב ציבורי בהמשך הדרך. שלום רב . ביציאה מכביש צדדי לכיוון נת"צ צומת T . האם יש חובה להתריע בנתיב שמתחבר לנת"צ , שיש נת"...
  • פורום פלילי 24/07/2021 | 22:26 האם מאבטח יכול להפעיל עלי אלימות קל... דוד יקר, בהתאם לסעיף 18. (א) לחוק המקרקעין :" המחזיק במקרקעין כדין רשאי להשתמש בכוח במידה סבירה כ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 24/07/2021 | 20:44 נסח חברה מכרה דירה לפני עשרות. שנים. לקונה נרשמה רק הערה אך קבל הדירה. החברה עדיין בעלים בנסח. פורקה ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק