אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

משיכת כספי פנסיה בגיל הפרישה

  • קבלת קצבת פנסיה מחברת ביטוח
    אלינה | 18/05/2020 15:59

    שלום רב.
    אבא שלי בן 70 עוד כמה חודשים.
    עדין עובד ומבוטח בביטוח פנסיוני.
    בדוח של ביטוח מופיעה שורה:
    הקצבה החודשית הצפויה לך בפרישה בגיל 79: 1231 שח.

    אני מנסה להבין מה אומר הגיל הזה 79 במסמך של ביטוח.
    האם זהו הגיל בו מתחילה זכאות לקבלת כספים?
    אם כן, האם ניתן למשוך כספי פנסיה לפני הגעה לגיל הזה (בכל זאת הגיע לגיל 70)?

    שאלה כללית:
    האם ניתן לבצע משיכה כל עוד אדם עובד ומפרישים לו הפרשות לפנסיה?

    תודה רבה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • משיכת כספי פנסיה בגיל הפרישה
      עו"ד גיל קראוס | 19/05/2020 15:51

      צהריים טובים,


      כספי הפנסיה הצבורים ניתנים למשיכה בגיל הפרישה, כלומר לגבי גבר מדובר בגיל 67 ואילך.

      יחד עם זאת, מאחר ואביך ממשיך לעבוד וכן לא ידוע האם מדובר בפנסיה תקציבית או לא והאם הוא מקבל קצבת זקנה או לא, מומלץ להתייעץ עם יועץ פנסיוני טרם משיכת הכספים, בין היתר גם משיקולי מיסוי.



      בכבוד רב,

      גיל קראוס, עו"ד
      מנהל פורום דיני נזיקין ופורום דיני ביטוח

      שדרות שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל אביב
      טל': 03-6766602 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 27/10/2021 | 16:56 העברת כספים לארה"ב אורנה שלום רב,שאלתך אינה מתאימה לפורום זה. אנא הפני שאלתך לפורום בנקאות באתרנו.  בברכה...
  • פורום דיני מיסים 27/10/2021 | 16:29 העברת כספים במתנה שלום לך, ברצוני להעביר כספים במתנה לאחותי בארצות הברית. האם יש הגבלה על סכום הכסף , והאם עלי...
  • פורום דיני עבודה 27/10/2021 | 16:25 הפרשות לפנסיה עד לפני מספר חודשים עבדתי בשני מקומות עבודה (לא במקביל אלה לסרוגין בהתאם לעונה)כיום אני עובד במקו...
  • פורום צוואות וירושות 27/10/2021 | 15:33 חלוקת דירה שלום רב,ניתן להוריש דירה למספר יורשים. סעיף 11 מסדיר את הדברים שלא ניתן להוריש למספר יורשים וכיצד...
  • פורום פלילי 27/10/2021 | 14:55 יש להפנות השאלה לפורום דיני נזיקין בברכה, אמיר מורשתי, עו"ד מנהל פורום פלילי
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק