אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם חובה לבקש תגובה לפני פרסום ידיעה עיתונאית?

  • חוק למתן זכות תגובה עיתונית
    יוגב | 09/05/2020 21:13

    היי,

    ניסיתי לחפש את החוק הרשמי למתן זכות תגובה עיתונית ולצערי לא מצאתי, אשמח לעזרה.

    שאלה לגבי הנושא:

    האם כל ציטוט או מתן ביקורת על איש ציבור מחייב את המקור בפרסום תגובתו של איש הציבור המבוקר?


    תודה רבה :)

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם חובה לבקש תגובה לפני פרסום ידיעה עיתונאית?
      עו"ד תום שנפ | 09/05/2020 22:08

      יוגב שלום,

      סעיף 7א לתקנון האתיקה המקצועית של העיתונות קובע כי "במקרים המתאימים, כאשר אדם או ארגון עלולים להיפגע מהפרסום, יש לבקש את תגובתם לפני הפרסום, תוך מתן הזדמנות הוגנת לתגובה ופרסומה".

      מקווה שהייתי לך לעזר.


      בברכה,

      תום שנפ, עו"ד
      מנהל פורום לשון הרע

      ה' באייר 39, ראשון לציון
      טלפון: 050-8550611 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק