אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם פרסום לאדם אחד מספיק לצורך הגשת תביעת לשון הרע

  • מתי זה עילה להיתבע בגין לשון הרע או הוצאת דיבה
    נרי | 11/03/2020 11:27

    אם אני מספרת בהודעה בפייס בפרטי לאדםx, על עבירות פליליות אונס ועבירות אחרות שביצע בי וכנגדי רופא שטיפל בי , האם זה מהווה לשון הרע או הוצאת דיבה?

    אני שואלת האם כדי שיתקיים לשון הרע והוצאת דיבה מחייב שיסופר לכמות גדולה של אנשים או שמספיק שיסופר לאדם בודד אחד?

    תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם פרסום לאדם אחד מספיק לצורך הגשת תביעת לשון הרע
      עו"ד תום שנפ | 11/03/2020 21:48

      נרי שלום,

      בהתאם לסעיף 2(ב)(1) לחוק איסור לשון הרע, רואים כפרסום לשון הרע כל פרסום אשר היה היה מיועד לאדם זולת הנפגע והגיע לאותו אדם או לאדם אחר זולת הנפגע. כלומר, די בפרסום לאדם אחד מלבד מושא הפרסום על מנת להקים עילת תביעה בלשון הרע. אין צורך כי הפרסום ייעשה לכמות גדולה של אנשים.

      מקווה שהייתי לך לעזר.



      בברכה,

      תום שנפ, עו"ד
      מנהל פורום לשון הרע

      ה' באייר 39, ראשון לציון
      טלפון: 050-8550611 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק