אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם כל פרסום הבעת דעה מוגן מתביעת לשון הרע?

  • לשון הרע
    ניל | 28/01/2020 10:11

    אני עומד לפרסם אודות אדם- שותף לשעבר.

    הוא מתרה בי בתביעת לשון הרע.

    ואני שואל- בפרסום אני מציין כי כל אשר רשום זוהי גרסתי וכי השותף הבהיר לי כי הוא  חולק עלי. ונ=אני מוסיף וכותב כי אני הבהרתי לו כי הוא משקר ואני צודק.


    האם במצב זה בו מצוייניים הברים כך הםרסום יחשב לשון הרע?

    אני לא מצפה לתשובה חותכת אלא פרוט קצר ו לשפוך מעט אור על הסוגיה.

    נראה לי שבאופן זה הדברים מקבלים משמעות של פרסום דעה שאינה לשון הרע. לא כן?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם כל פרסום הבעת דעה מוגן מתביעת לשון הרע?
      עו"ד אורי שורר | 02/02/2020 10:51

      ניל שלום, 

      נושא הבעת דעה כהגנה מפני תביעת לשון הרע מוסדר בסעיף 15 לחוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-165, בסעיפים שלהלן:

      (4) הפרסום היה הבעת דעה על התנהגות הנפגע בתפקיד שיפוטי, רשמי או ציבורי, בשירות ציבורי או בקשר לענין ציבורי, או על אפיו, עברו, מעשיו או דעותיו של הנפגע במידה שהם נתגלו באותה התנהגות;

      (5) הפרסום היה הבעת דעה על התנהגות הנפגע –

      (א) כבעל דין, כבא כוחו של בעל-דין או כעד בישיבה פומבית של דיון כאמור בסעיף 13(5), ובלבד שהפרסום לא נאסר לפי סעיף 21, או

      (ב) כאדם שענינו משמש נושא לחקירה, כבא כוחו של אדם כזה או כעד בישיבה פומבית של ועדת חקירה כאמור בסעיף 13(6),

      או על אפיו, עברו, מעשיו או דעותיו של הנפגע במידה שהם נתגלו באותה התנהגות;

      (6) הפרסום היה בקורת על יצירה ספרותית, מדעית, אמנותית או אחרת שהנפגע פרסם או הציג ברבים, או על פעולה שעשה בפומבי, ובמידה שהדבר כרוך בבקורת כזאת - הבעת דעה על אפיו, עברו, מעשיו או דעותיו של הנפגע במידה שהם נתגלו באותה יצירה או פעולה;

      (7) הפרסום היה הבעת דעה על התנהגותו או אפיו של הנפגע בענין שבו הנאשם או הנתבע ממונה על הנפגע, מכוח דין או חוזה, והפרסום היה מוצדק על ידי היותו ממונה כאמור;

      על פניו, בהיעדר נתונים נוספים, פרסום כפי שכתבת לא נכנס לאחת מההגנות שבחוק.

      פרסום דברים שעלולים להתפרש כלשון הרע תוך ציון העובדה כי הנפגע כופר בהם לא מכשיר את הדברים או את הפרסום לפי החוק.



      בברכה,

      אורי שורר, עו"ד
      מנהל פורום לשון הרע

      יחזקאל קויפמן 2, תל אביב
      טלפון:03-6005555 ; מייל: ori@gkl.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 06:50 תשלום רטרו עבור בת זוג בקיצבת נכות... שלום. הוכרתי עם נכות אי כושר 100 אחוז לשנתיים וקיבלתי תשלום רטרו 12 חודש אחורה לפי הזכאות של ההכר...
  • פורום הוצאה לפועל 04/03/2024 | 04:26 החלטה תודה יש החלטה להשיב כספים. הרשמת לא תחמה בזמן והדגישה שלא תסגור את התיק לבקשת החיי...
  • פורום דיני ביטוח 04/03/2024 | 01:42 אמצעים להקלת הסיכון (אמצעי מיגון) כ... שלום,ברצוני לשאול האם חברת ביטוח יכולה להתנות התקשרות בחוזה ביטוח (כריתת חוזה ביטוח) בהתקנת אמצעי...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/03/2024 | 01:35 כמה לדרוש עבור תיקון ברכוש משותף. זפתתי את גג הבניין המשותף בעצמי. קניתי זפת, שכרתי פועלים, שילמתי הכול, עזרתי להם פיזית פיקחתי והד...
  • פורום דיני משפחה 03/03/2024 | 22:36 מענה יש מה לעשות כמובן ,ניתן לפנות בצו לבקשת מידע ומניעה לבית משפט .יפית נהרי עו"ד.
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק