אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שיתוך שכ"ט עם מי שאינו עו"ד

  • רווח
    צביקה | 20/01/2020 10:04

    לאומי יש עוסק מורשה . כרגע אינו פעיל. האם לי כעו"ד מותר להפעיל משרדי דרכה? היא לא תרוויח כלום . כל הרווחים רק לי. זו טובה עבורי. כך שאיני חולק עמה כל רווח

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שיתוך שכ"ט עם מי שאינו עו"ד
      עו"ד מייק יורק | 23/01/2020 18:45

      שלום

      ניהול משרד עו"ד יכול להיעשות רק על ידי שימוש בהתאגדות של עורכי דין, בין בחברה מכוח סעיף 59 לחוק הלשכה ובין בעוסק מורשה של עוה"ד בלבד.

      לא ניתן להשתמש בעוסק מורשה או בתאגיד של קרוב משפחה שכן הכנסות אלו על פי דין נזקפות לעוסק המורשה או לחברה והן בבחינת שיתוף שכ"ט עם משי שאינו עו"ד.

      עניין זה יכול להתגבש כדי עבירה של שיתוף ושותפות עם מי שאינו עורך דין, על פי סעיפים 58 ו- 61(1) לחוק לשכת עורכי הדין תשכ"א-1961.

      שימוש בתאגיד של צד ג' או עוסק מורשה של צד ג' יכול להוות גם עבירת מס שעשויה להיות עבירה משמעתית גם.





      בברכה,

      מייק יורק, עו"ד
      מנהל פורום אתיקה מקצועית

      נירים 3, בית קנדה, אגף B, קומה 2, תל אביב
      טל': 03-9445065 ; מייל: etika@advocate.cc

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 27/02/2020 | 04:24 השוטר מסרב לרשום סוג וצבע המכשיר בד... צח שלום,עפ"י נהלי המשטרה שוטר צריך לרשום מקסימום פרטים אודות מכשיר הסלולר, לרבות צבע וסוג, ולכן ס...
  • פורום דיני עבודה 27/02/2020 | 01:20 החזרת רישיון נשק אירגוני לחברה היי אני לא בטוח אם זה מתאים לפורום הזה אבל אשאל בכל זאת. לפני כחצי שנה התחלתי לעבוד בחברה של אבט...
  • פורום דיני חוזים 26/02/2020 | 23:15 חוזה בעניין שכ"ט וייצוג ע"י עו"ד שלום רב, יש לי חוזה שכ"ט עם עו"ד, שבו אני משלמת לו מחיר גלובאלי והוא מייצג אותי בביהמ"ש. שילמתי...
  • פורום לשון הרע 26/02/2020 | 22:26 הסכם ממון לאיזה פורום אני יכול לשאול את מה שהעלתי
  • פורום בתי משפט 26/02/2020 | 21:49 תחום הרכוש המשותף שלום לעו"ד בפורוםיש חניות פרטיות לרכבים של דיירים בבניין מגורים שרשומות בטאבו בתחום הרכוש המשותף,...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק