אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שטף דם לאחר הזרקת בוטוקס – האם מדובר ברשלנות רפואית?

  • הזרקות בוטוקס
    נדיה | 19/12/2019 10:59

    אני עושה הזרקות בוטוקס בשפתיים מזה 5 שנים. לאחר הטיפול האחרון הגעתי הביתה ושמתי לב שהיה לי דימום מתמשך ויום למחרת הופיע לי שטף דם.

    האם מדובר בעילה לרשלנות רפואית?

    תודה,

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שטף דם לאחר הזרקת בוטוקס – האם מדובר ברשלנות רפואית?
      עו"ד מיכל סטרוגו | 21/12/2019 22:40

      נדיה שלום,

      שטף דם לאחר הזרקת חומרי מילוי, לרבות בוטוקס הוא אחד מהסיבוכים השכיחים לאחר ביצוע ההזרקה. 

      אציין כי ביצוע הזרקת חומרי מילוי לפנים מותרת רק על ידי רופא, ועל מנת למזער את הסיכוי וסיכון כי ייגרם נזק, רצוי לפנות לרופא מומחה בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית או רופא עור בעל התמחות בתחום האסתטיקה.

      בטרם ביצוע ההזרקה על הרופא המזריק ליתן הסבר לגבי הסיבוכים והסיכונים האפשריים, לרבות היתכנות הופעת שטפי דם, אשר אמורים לחלוף לאחר מספר ימים וקרוב לוודאי גם במקרה שלך, שטף הדף חלף כך שלא נגרם לך נזק בלתי הפיך.

      על מנת להצליח בתביעת רשלנות רפואית יש להוכיח 2 דברים עיקריים:

      ראשית, יש להוכיח כי הטיפול שניתן על ידי הרופא היה רשלני.

      שנית, יש להראות כי קיים קשר סיבתי בין התרשלות זו לבין הנזק שנגרם למטופל.

      שנגרם נזק וכי נגרם עקב פעולה רשלנית במהלך הטיפול שניתן.

      גם אם ניתן להוכיח כי 2 התנאים הנ"ל נתקיימו, אזי כדאיות הגשת התביעה תלוייה בין היתר, בהיקף הנזק שנגרם. במצב בו הנזק הוא מזערי וחלף כעבור ימים ספורים, עלויות ניהול של תביעה כזו, יכולה לעלות על גובה הפיצויים שייפסקו, אם בכלל.

      במקרה שלך, על פניו מדובר בסיבוך מוכר שלא נגרם עקב רשלנות, אך גם אם נהג הרופא במידה של רשלנות, הואיל והנזק שנגרם לך, על פניו לפי תיאור הדברים, אינו בלתי הפיך וחלף תוך זמן קצר, כדאיות הגשת תביעה מוטלת בספק.

      מאחלת לך בריאות שלמה,

       



      בברכה,

      מיכל סטרוגו, עו"ד
      מנהלת פורום רשלנות רפואית

      אריאל שרון 4 (קומה 8) מגדל השחר, גבעתיים
      טלפון: 054-2200008 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום עורכי דין 08/05/2021 | 00:07 קניית שטח שצ"פ הבית שלי גובל בשטח שצ"פ "מת" במידות כ10 מ"ר .האם יש אפשרות לקנות שטח כזה? אשמח לקבלת תשובה
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 07/05/2021 | 19:33 אין חובה אין חוק שמחייב להראות חשבונית, אבל זאת לא עצם הפעולה. הפעולה היא עיכוב מתוך חשדחוק סדר הדין הפליל...
  • פורום דיני עבודה 07/05/2021 | 19:14 סעיף 14 לחוק הפיצויים- בבקשה הסבר שלום,אני עובד בחברה מזה 13 שנים, התחלתי במשכורת נמוכה מאוד כ5000 ש"חועם השנים התקדמתי והמשכורת לת...
  • פורום תאונות דרכים 07/05/2021 | 18:55 את מי תובעים עקב אובדן ימי עבודה וה... שלום, פגע בי רכב מאחור והרכב שלי הוכרז כטוטאל לוס. חברת הביטוח של צד ג' אמורה לפצות אותי על אובד...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 07/05/2021 | 18:44 שיפוץ גג רעפים בנין 2 קומות 4 דיירים שטח משותף.אני בקומת קרקע מעלי שכן שקיבל את הגג ובנה מרפסת בטון. בצד השני גג...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק