אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שימוש בדומיין

  • דומיין ישראלי דומיין בינלאומי
    רון | 03/10/2019 19:12

    שלום

    אני מעונייין לרכוש ולהתמש בשם דומיין ישראלי (סיומת. co.il). זה יהיה גם שם החברה שלי.

    השם זמין, אך השם הזה  עם סיומת com לא זמין, כי ברוקר דומייניםן כלשהו קנה אותו כדי למכור במחיר מופקע. אף חברה לא משתמשת בו בפועל, הוא ״על המדף״ כמו מיליוני דומיינים אחרים עם סיומת com

    האם במצב זה, לגיטימי להשתמש בדומיין הישראלי או שאני מפר זכות יקניין.

    תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שימוש בדומיין
      עו"ד אפי אהרונוב | 15/10/2019 19:13

      שלום רב,

      על מנת להשיב על השאלה, בראש ובראשונה יש לבדוק קיומם של סימני מסחר ולוודא שאכן אין פעילות משמעותית בשטח (גם ללא סימני מסחר רשומים). עצם ההצלחה ברישום שם מתחם אינה יוצרת חסינות מתביעות בעילות שונות (הגם שסירוב לרישום שם מתחם הוא לעתים "מסנן" בפני תביעות כאלו - "מסנן" רחוק מאוד מלהיות מושלם). 


      בברכת חג סוכות שמח, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בצלאל 1, בית יעקב, רמת גן
      טל':03-5057171; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני חוזים 25/09/2020 | 22:25 קרה גם לי לפני שנה פניתי לאלי שטרול על מנת למצוא בן סוג לבתי. עד היום לא הציג ולו גבר אחד. פניתי אליו מספר ...
  • פורום בתי משפט 25/09/2020 | 18:54 לא קיבלת קנס אלא הודעת תשלום קנס, ובאותה הודעה גם מוסבר מה עליך לעשות אם רצונך לבקש להישפט או לבקש לבטל את ההו...
  • פורום לשון הרע 25/09/2020 | 18:48 למה לא? בגלל סעיף 8 לפקודת הנזיקין: “אדם שהוא גופו בית משפט או בית דין או אחד מחבריהם, או שהוא ממלא כדין ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/09/2020 | 18:30 האם אפשר לקנות חניה משכן? שלום האם אפשר לרכוש חניה משכן שתהיה רשומה תחת הנכס שלי בטאבו? אם כן מה הפרוצדורה
  • פורום דיני מיסים 25/09/2020 | 16:13 הודעה על מכירת נכס של בעל מניות או ... סעיף המקור לדיווח הוא סעיף 91 לפקודת מס הכנסה. הדיווח הוא עבור בעלי מניות שמכרו מניות בבעלות...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק