אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מינוי מומחה מטעם בית המשפט

  • הוספת בקשה למינוי מומחים כנספח לכתב התביעה
    מיכאל | 21/09/2019 10:35

    שלום רב,

    בתקנות 2 לתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים) שכותרתה "בקשה למינוי מומחה וצרופיה" נאמר

    2. (א) נפגע הטוען בכתב תביעתו לענין נכותו הרפואית שעליה לא חל סעיף 6ב לחוק, או לענין כל נושא רפואי שאינו נכות, לרבות דרכי שיקומו, יצרף לכתב התביעה –

    (1) בקשה למינוי מומחה, לפי טופס 1;

    (2) תצהיר שבו יתן תשובות לשאלות המפורטות בטופס 2;

    (3) כתב ויתור על סודיות רפואית לפי טופס 3;

    (4) העתק של סיכומי המחלה מתיק המוסד הרפואי שבו היה מאושפז.

    (ב) לא אושפז הנפגע במוסד רפואי או שהוא טוען לנכות או לענין נושא רפואי אחר שאינם מתבטאים בסיכומי המחלה, יצרף לכתב התביעה מסמך שנערך לצורך טיפול רפואי בו ושיש בו ראיה לענין טענותיו.


    להלן השאלות "הטכניות" בעניין תקנה זו:

    1. האם צריך לצרף את כל אחד מ-3 המסמכים הנ"ל (בקשה למינוי מומחים, תצהיר, כתב ויתור על סודיות רפואית):

    א) אך ורק כנספחים לכתב התביעה ואז לכלול אותם ברשימת הנספחים לכתב התביעה;

    ב) אך ורק כמסמכים נפרדים מכתב התביעה (ולהגיש אותם למזכירות בית המשפט יחד עם הגשת כתב התביעה, אך במערכת נט המשפט יירשם כי הוגשו בקשה למינוי מומחים, תצהיר, כתב ויתור על סודיות רפואית);

    ג) אפשרות שלישית: גם כנספחים לכתב התביעה וגם כמסמכים נפרדים מכתב התביעה (שילוב אפשרויות א' ו-ב').

    2. האם המסמכים הרפואיים (מאות עמודים) מצרפים 3 פעמים (לכתב התביעה, לבקשה למינוי מומחים וגם לתצהיר) או רק פעם אחת?

    3. כאשר קיימים מסמכים שמהווים ראשית ראיה לקשר סיבתי בין תאונת הדרכים והנכות הרפואית שאסור להמציא למומחה מטעם בית המשפט (פרוטוקולים של ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי בעניין נכות כללית וחוות דעת במסגרת תביעה לאובדן כושר עבודה) ולתובע משולמת קצבת נכות כללית:

    א) אסור לצרף את המסמכים לתיק בית המשפט;

    ב) מותר לצרף את המסמכים גם לכתב התביעה, גם לבקשה למינוי מומחים וגם לתצהיר;

    ג) מותר לצרף את המסמכים לכתב התביעה בלבד (אך לא לבקשה למינוי מומחים ולא לתצהיר);

    ד) אפשרות אחרת (נא לפרט).

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מינוי מומחה מטעם בית המשפט
      עו"ד תומר ששון | 13/10/2019 15:05

      אין צורך לצרף מספר פעמים את החומר הרפואי לכל מומחה מבוקש, ניתן במסגרת התביעה לצרף את כלל המסמכים הרפואיים במסגרת בקשה אחת למינוי מומחים רפואיים.

      לגבי חומר אסור בהמצאה, ניתן לצרף אותו לכתב התביעה אך אין להעבירו למומחה מטעם בית המשפט ואין הוא אמור להיחשף לחומר זה.

      בברכה,

      תומר ששון, עו"ד
      מנהל פורום תאונות דרכים

      שלומציון המלכה 18, ירושלים
      טל': 050-7947421; מייל: tomer3630@walla.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני חוזים 17/11/2019 | 15:18 חוזה שכר חוזה שכר עבור עבודה חד פעמית נכרת. לאחר תקופה קצרה יצא חוק שסותר אחד מסעיפי החוזה. האם החוזה פסול...
  • פורום ביטוח לאומי 17/11/2019 | 15:16 מחדש רישום להבטחת הכנסה שלום רב, ידוע לי שבהבטחת הכנסה אין חלקיות. כלומר, אדם שהתחיל להתייצב ב 20 לחודש למשל אז הוא ...
  • פורום דיני חברות 17/11/2019 | 15:15 שכר ערך דין של חברה נדרש ע"י מפרק להמציא חומר רב לתיק פירוק . האם זכותו לקבל שכר בגין זה ? איך מתנהל ...
  • פורום הוצאה לפועל 17/11/2019 | 13:41 אין דיון בהוצאה לפועל, התיק מועבר מ... אם היגשת כבר התנגדות לביצוע שטר בהוצאה לפועל, התיק מועבר מיד לבית המשפט, ואין דיון בהוצאה לפועל.כ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 17/11/2019 | 13:39 השכרת דירה לקרוב משפחה שלום דנה,מומלץ לחתום על הסכם שכירות במועד מוקדם ככל האפשר ולהסדיר בו את עניין הפינוי.לא ניתן לקבל...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק