אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם העלבת בני זוג יחדיו מהווה לשון הרע על כ"א מהם?

  • לשון הרע על זוג
    שאול | 13/09/2019 11:33

    אם אדם פונה לשכניו בבניין, בני זוג שהולכים יחד, ואומר להם: “אתם גנבים", האם צריך אדם נוסף שישמע את העלבון כדי שתהיה עילת תביעה, או מספיק שכל אחד מהשניים שמע את מה שנאמר עליו ועל בן זוגו?


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם העלבת בני זוג יחדיו מהווה לשון הרע על כ"א מהם?
      עו"ד אורי שורר | 15/09/2019 15:42

      שאול שלום, 

      חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 קובע כי פרסום לשון הרע מקים עילת תביעה כאשר אדם אחר עלול להיחשף לדברים. רל וחומק מקום בו האדם האחר (בן הזוג) נחשף בפועל לדברים.

      משכך, מתיאורך עולה כי מדובר בפרסום לשון הרע המקים עילת תביעה.


      בברכה,

      אורי שורר, עו"ד
      מנהל פורום לשון הרע

      יחזקאל קויפמן 2, תל אביב
      טלפון:03-6005555 ; מייל: ori@gkl.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תודה  לת 
        שאול | 15/09/2019 17:05

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

      • היכן קובע חוק איסור לשון הרע
        חיים | 16/09/2019 15:12

        כי פרסום לשון הרע מקים עילת תביעה כאשר אדם אחר עלול להיחשף לדברים (שנאמרו בעל-פה)?


        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • מענה
          עו"ד אורי שורר | 16/09/2019 18:37

          חיים שלום,

          הנך מופנה לסעיף 2 לחוק.


          בברכה,

          אורי שורר, עו"ד
          מנהל פורום לשון הרע

          יחזקאל קויפמן 2, תל אביב
          טלפון:03-6005555 ; מייל: ori@gkl.co.il

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

          • השאלה היתה על לשון הרע בעל-פה
            חיים | 16/09/2019 19:13

            וסעיף 2 לחוק קובע, שרואים כפרסום לשון הרע אם היתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם אחר זולת הנפגע.

            רק לגבי לשון הרע בכתב נקבע, שרכיב הפרסום יתקיים גם אם הכתב עשוי היה, לפי הנסיבות, להגיע לאדם זולת הנפגע.


            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
            מסך מלא השב

            • מענה
              עו"ד אורי שורר | 18/09/2019 18:29

              סעיף 2 לחוק קובע:

              2 (א) פרסום, לענין לשון הרע — בין בעל פה ובין בכתב או בדפוס, לרבות ציור, דמות, תנועה, צליל וכל אמצעי אחר.

              (ב) רואים כפרסום לשון הרע, בלי למעט מדרכי פרסום אחרות: 

              (1) אם היתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם אחר זולת הנפגע;


              מכאן, פרסום לשון הרע, בעל פה, אשר הגיעה לאדם אחר זולת הנפגע מקימה עילת תביעה.



              בברכה,

              אורי שורר, עו"ד
              מנהל פורום לשון הרע

              יחזקאל קויפמן 2, תל אביב
              טלפון:03-6005555 ; מייל: ori@gkl.co.il

              האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
              מסך מלא השב

              • אבל אתה כתבת לעיל
                חיים | 18/09/2019 18:53

                בהתייחס ללשון הרע בעל-פה, כי הפרסום מקים עילת תביעה כאשר אדם אחר עלול להיחשף לדברים.


                האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
                מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק