אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם ניתן להגיש תביעת לשון הרע בשם וועד הורים?

  • תביעת דיבה
    אמיר | 15/08/2019 17:15


    שלום,

    האם יש בסיס לתביעת דיבה כאשר מציינים שוועד הורים עושה רע לישיבה תיכונית (\"זורע הרס וארס\"), בלי לציין שמות של ראש וועד ההורים, ופעילים מרכזיים, אבל כשכל החברים שלהם יודעים שהם בעצם \"וועד ההורים\" של אותה ישיבה, וגם החברים של ראש וועד הישיבה והפעילים (בין היתר) מקבלים מכתב כזה מראש הישיבה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם ניתן להגיש תביעת לשון הרע בשם וועד הורים?
      עו"ד תום שנפ | 18/08/2019 12:53

      אמיר שלום,

      וועד ההורים אינו מהווה אישיות משפטית ולכן אינו יכול להגיש תביעה משפטית.

      בנסיבות מסוימות חברי הוועד עשויים להיות זכאים להגשת תביעה כאמור, ככל שזהותם אכן ידועה ולשון הרע אשר הופצה מתייחסת אליהם ולמעשיהם.

      עם זאת, סעיף 4 לחוק קובע שלא ניתן להגיש תביעת לשון הרע כנגד חבר בני אדם, וייתכן שהוועד עונה להגדרה זו.

      בשים לב לאמור לעיל, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני על מנת לקבל פרטים מלאים טרם מתן תשובה מלאה לשאלתך.

      מקווה שהייתי לך לעזר.


      בברכה,

      תום שנפ, עו"ד
      מנהל פורום לשון הרע

      ה' באייר 39, ראשון לציון
      טלפון: 050-8550611 ; מייל: office@schnapp-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 30/05/2020 | 23:43 אבטלה אני עובדת במקום עבודה 10 חודשים, הייתי בחלת בחודש אפריל לאור הקורונה, כעת הודיע שנפטר אותי, נתן ...
  • פורום רשלנות רפואית 30/05/2020 | 23:36 כדאיות הגשת תביעת רשלנות רפואית במק... הילה שלום,ראשית קבלי תנחומי על פטירת אמך, לא כל שכן בנסיבות שהנך מתארת.מדברייך עולה שלאור פענוח ה...
  • פורום דיני עבודה 30/05/2020 | 23:07 חולה קורונה מה מתפרנס חולה קורונה שאין לו ימי חופשה לא מנוצלים ולא ימי מחלה לא מנוצלים
  • פורום בתי משפט 30/05/2020 | 22:26 שאלה בנוגע להתיישנות בלבד שאלה זו הנה בנוגע להתיישנות והיא מופנית רק למי שיודע לנתח הסיטואציה שגם בלי קשר להתיישנות הינה בע...
  • פורום לשון הרע 30/05/2020 | 21:12 האם ניתן לתבוע על דברים שנאמרו במסג... שירה שלום,בהתאם לסעיף 13(5) לחוק איסור לשון הרע, לא ניתן להגיש תביעת לשון הרע בגין פרסומים שנאמרו...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק