אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

משרד עו"ד - כסניף לקבלת דואר לקהל הרחב - האם תקין?

  • משרד עורכי דין - כשלוחה של דואר ישראל
    יפית | 31/07/2019 19:02

    שלום ותודה לעונים

    אני רוצה להשתמש במשרד שלי, כך שהוא ישמש גם כמקום לקבלת דואר – כמו שעושות חנויות שונות היום (כלומר אנשים מזמינים חבילות מחול בדרך כלל וזו מגיעה לחנות מסוימת שמשמשת בתור שלוחה של הדואר). בעצם, זו הכנסה נוספת למשרד.

    שאלתי, האם אני יכול להתקשר עם הדואר, או גוף אחר, ובכך אנשים יוכלו לאסוף דואר אצלי במשרד (משרד עורכי דין כמובן)? יש בכך עבירה אתית? 

     

    תודה!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • משרד עו"ד - כסניף לקבלת דואר לקהל הרחב - האם תקין?
      עו"ד אדם אשכנזי | 31/07/2019 19:04

      שלום רב,

      אין ספק, שהמציאות מעלה שאלות שבעבר באמת לא חשבנו עליהן.

      אכן, כיום הדואר עושה שימוש תוך התקשרות חוזית עם בתי עסק, שמשמים כמקום לאיסוף דואר רשום וחבילות ממדינות זרות.

      האם משרד עורכי דין יכול לשמש כעסק שמשמש גם לקבלת דואר, כאשר זו בעצם הכנסה נוספת של המשרד?

      דומני שהתשובה בשלילה.

      ראשית, אינני מכיר החלטה של וועדת אתיקה, לרבות מחוזית בנושא.

      יחד עם זאת, לפי לשון החוק, התשובה היא בטח בחיוב, ואסביר:

      א . קודם כל, כללי האתיקה קובעים בסעיף 4 את הכלל בדבר ייחוד המשרד. קרי – משרד עורכי דין לא יכול לשמש בתור דבר אחר, זולת משרד עורכי דין.

      ב. דומני, כי הפיכה של משרד עורכי דין, למקום שבו אנשים מן היישוב יאספו חבילות מחו"ל, כאשר המשרד בעצם נהנה מהכנסה נוספת, יש בכך זילות של מקצוע עריכת הדין. כך שלבטח, עסקינן בעבירה לפי כלל 53 לחוק לשכת עורכי הדין.

      ג. יש כאן גם שאלה של כללי עיסוק אחר, סעיף 1(ג) קובע אפוא כי יש לערוך הפרדה מוחלטת בין עיסוקו של עורך דין, לעיסוקו האחר (ככל שיש עיסוק מעין זה). עסקינן בהפרדה שנוגעת לחשבונות, ועד כמובן – למשרד הפיזי (כאמור לעיל).

      סוף דבר, אומנם מדובר בשאלה מאוד מעניינת, שנוגעת לנושא חדשני. ברם, עדיין הכללים הקיימים אוסרים על הפיכה של משרד עורכי דין, כסניף לאיסוף חבילות דואר – בנוסף.



      בברכה,

      אדם אשכנזי, עו"ד
      מנהל פורום אתיקה מקצועית

      רחוב האורגים 21, אשדוד
      טל': 08-6538011  : [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום זכויות יוצרים 18/10/2021 | 01:58 סימני מסחר שלום,האם אפשא לייצר\לייבא חלק חלופי קטן עם לוגו של חברה בשביל שייעשה בו שימוש במוצר של החברה - לד...
  • פורום ביטוח לאומי 18/10/2021 | 01:40 היום שולם מענק החימום הביטוח הלאומי שילם היום את מינק החימום - ראו הודעה
  • פורום הוצאה לפועל 18/10/2021 | 01:34 הגדרת חייב בעת צו עיכוב ביצוע פס"ד האם חייב ממשיך להיות בהגדרת "חייב" עת תלוי ועומד צו עיכוב ביצוע פסק דין ?והאם אפשר לפתוח נגדו תיק...
  • פורום דיני מיסים 17/10/2021 | 22:56 הפיחת הלואה למענק מימנתי לבת שלי  ולבעלה בנית בית.  הם גרים בבית שנבנה כ 3 שנים.הגדרתי ודווח בהצהרת הון ש...
  • פורום תמא 38 17/10/2021 | 21:40 הרוב הדרוש בפרויקט פינוי בינוי אלכס שלום,יש להבחין בין רוב דרוש לצורך הליכי תכנון ורוב דרוש לצורך אכיפת ההסכם על "דיירים סרבניים...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק