אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם על קופ"ח להעביר עותק מהתיעוד הרפואי לחולה?

  • בדיקות רפואיות
    אבי | 01/07/2019 18:44

    שלום רב!

    לפני כ-10 שנים ע"י רופא משפחה הופניתי לצילום רנטגן. יחד עם זאת, בתיק רפואי יש רישום על הפניה, אך בביקורים נוספים בעוד כמה שבועות אין שום רישומים לגבי בדיקה, תוצאותיה ובכלל אם עברתי בדקה זו.

    אני זוכר שעברתי את בדיקה ודיברנו עם רופא משפחה על פענוח שקיבל הרופא. 

    קופ"ח טוענת שאם אין רשומים של תוצאות הבדיקה, אז לכאורה לא עברתי בדיקה ואני לכאורה אשם בכך.

    האם אחרי הפניה לצילום, לפי תקנות/הוראות של משרד הבריאות למשל, בביקור הבא, רופא משפחה חייב היה לציין גורלה של הפניה? תודה רבה 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם על קופ"ח להעביר עותק מהתיעוד הרפואי לחולה?
      עו"ד מיכל סטרוגו | 07/07/2019 11:14

      אבי שלום,

      קופת חולים צודקת בדבר אחד והוא, שאם אין רישום על בדיקה, לכאורה לא עברת את אותה בדיקה.

      יחד עם זאת, יש לדחות מכל וכל טענת קופת חולים כי האשמה היא בך. הדבר אינו נכון.

      במידה וכפי שאתה טוען, אכן עברת צילום רנטגן ותוצאותיו אינן נמצאות ברשומות הרפואיות של קופת חולים, הדבר אינו תקין. על פי החוק, על המוסד הרפואי המטפל חובה לתעד כל טיפול שבוצע, לרבות פענוח בדיקות ועליו לדאוג לשמירה על רשומה זו.

      על מנת לבחון את טענת קופת חולים לגבי קיום רישום של תוצאות הבדיקה, הנך רשאי על פי החוק, לבקש מקופת חולים העתק מכל התיעוד הרפואי הנמצא ברשותם לגביך, על מנת לבחון בעצמך את הסוגיה הזו. קופת חולים חייבת על פי החוק ועל פי הנחיות משרד הבריאות ליתן לך עותק מהרשומה הרפואית על פי בקשתך.

      באשר לשאלה האם על רופא המשפחה לציין את גורלה של הפנייה, לא ברור לי מה הסיבה שבעטיה הנך זקוק לצילום המדובר ואם הינו נדרש לצורך טיפול כלשהו שהנך מקבל בתקופה הנוכחית.

      כך או כך, על פי חוק זכויות החולה והנחיות משרד הבריאות, על כל רופא לתעד את מהלך הטיפול וכל המידע הקשור לטיפול, ועליו לתעד בין היתר גם את פרטי הדיון עם החולה ופרטים משמעותיים בשיחות עם המטופל.  לכן, במידה והנושא עולה במהלך ביקור אצל רופא המשפחה, בין אם קשור לטיפול הניתן על ידו או לא, עליו לתעד לפחות את תוכן השיחה והדיון בנושא במהלך הביקור.

      בכפוף לאמור, אני ממליצה לך לפנות למדור רישום רפואי בקופה ולבקש את הרשומה הרפואית המלאה, ובמידה ותיתקל בקושי, לפנות לייעוץ משפטי.

      מאחלת לך בריאות והצלחה,


      בכבוד רב,



      עו"ד מיכל סטרוגו, עו"ד

      מנהלת פורום רשלנות רפואית

      בר כוכבא 23 (V Tower), בני ברק
      טלפון: 03-5114014 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 11/08/2022 | 14:06 תביעה כנגד מתמחה מתמחה שנשלח ע''י המשרד בו מתמחה להעביר מסמכים לגוף מסויים לביצוע פעולות מנע בגין חשדות כל שהם על ...
  • פורום דיני תעבורה 11/08/2022 | 13:48 ילד במושב קדמי שלום רלי,ניתן להושיב ילד במושב הקדמי בכל גיל לפי התנאים הבאים:עד גיל שנה, במושב בטיחות, פני התינו...
  • פורום פלילי 11/08/2022 | 13:09 אישור סגירת תיק שלום,הופללתי ע"י מספר אנשים באשמת תקיפת ילד. לאחר בדיקת המשטרה והפרקליטות נמצא שאין שחר בהאשמות ו...
  • פורום דיני עבודה 11/08/2022 | 12:52 עדכון חוזה עבודה מעדכנים לי את החוזה ומוסיפים לי את סעיף 14 שלא היה לי קודם (עוד לא חתמתי). מה שכן - תמיד הפרישו ...
  • פורום דיני חוזים 11/08/2022 | 12:43 קיום יחסי מין בדירה מושכרת שלום, סליחה על ההפרעה. יש לי שאלה בקשר לקיום יחסי מין בדירה מושכרת.בעצם, שכרתי דירה לפני כמה זמן ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק