אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

חבות במזונות

  • מזונות ילד
    מיטל | 04/11/2018 11:44

    שלום רב, רציתי לשאול בבקשה מה קובע החוק במקרה שיש לי ילד בן 4.5 ממי שהיה בן זוגי 9 שנים, עד לפני כשנה, אולם מעולם הוא לא שילם עליו מזונות או כל השתתפות אחרת בהוצאות הגידול? (סירב לשלם היות ולדבריו מעולם לא רצה בילד ואני התעקשתי להמשיך עם ההיריון). אין בינינו הסכם, וגם הסדרי הראייה סוכמו בינינו בע״פ. ושאלה נוספת היא האם ניתן לתבוע מזונות אלה רטרואקטיבית. האם הפתרון היחיד הוא מלחמה יקרה בבימ״ש שעלולה לפגוע בהרבה אנשים, או שמא קיימת אלטרנטיבה סימפטית יותר? אודה על תשובתכם בהקדם.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • חבות במזונות
      עו"ד רוית טוב-לי | 12/11/2018 15:48

      מיטל, שלום,
      עד גיל 6 האב חייב בכל ההוצאות ההכרחיות של הילד באופן אבסולוטי. זה לא משנה שלא רצה אותו ושלא שילם עד כה. גם לא משנה אם היה סיכום אחר. החל מגיל 6 האב עדיין חייב, אבל גובה חיובו ייקבע על בסיס חלוקת זמני השהות, היכולת הכלכלית והכנסת האם.
      ממילא את לא יכולה להגיש היום תביעת מזונות מבלי להקדים לה בקשה ליישוב סכסוך.
      לכן אני ממליצה שתגישי בקשה ליישוב סכסוך, ואז עובדות יחידת הסיוע יסייעו לך להידבר בנעימים עם האב בתקווה להימנע מהליך משפטי.
      מכל מקום, אין חיוב רטרואקטיבי. מה שתקבלי ייפסק לך מיום הגשת הבקשה ליישוב סכסוך, במקרה הטוב. זו עוד סיבה להזדרז.
      בהצלחה,

      בברכה,

      רוית טוב-לי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני משפחה 

      דניאל פריש 3, תל אביב
      טל': 03-6078888; מייל: ravit@tovly.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 19/01/2019 | 13:02 איך לחשב פיצוי פיטורין שלוםעבדתי באחת מחברות המזון שלוש שנים וחציבהתחלה כחצי שנה עבדתי משרה מלאה אחר כך כשנתיים עבדתי 3 ...
  • פורום לשון הרע 19/01/2019 | 11:57 לא, שחר
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 19/01/2019 | 11:29 תביעה לפי סעיף 58 אימי קנתה דירה 3 חדרים בביניין שיש בו דירות 3-4-5 חדרים . לאימי יש דירה 3 חדרים . בביניין יש תקנו...
  • פורום פשיטת רגל 19/01/2019 | 10:51 שכר למנהל המיוחד             האם אדם שנמצא בפשיטת רגל צריך לשלם      ...
  • פורום בתי משפט 19/01/2019 | 10:27 יש לי אפשרות לתבוע מישהו על משהו שה... יש לי אפשרות לתבוע מישהו על משהו שהוא עשה נגדי, האם אני יכול למכור את התיק לאדם אחר שיתבע במקומי ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק