אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

בן ממשיך

  • בן ממשיך
    דורון | 05/05/2016 11:47

    מה הם ההגדרות של בן ממשיך? כלומר איך מוכיחים שהוא הבן ממשיך? אילו תנאים מוכרחים להתקיים על מנת לקבוע שהוא אכן הבן ממשיך? סיכום בכתב/ בעל פה למשל?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • בן ממשיך
      עו"ד יעל פרי | 05/05/2016 12:57

      דורון שלום,

       

      תקנות האגודות השיתופיות (חברוּת), תשל"ג 1973, בסעיף 1 מגדיר מי הוא "בן ממשיך";

      "בן ממשיך" - בן אחד בלבד או בן מאומץ אחד או נכד אחד של בעל משק, לרבות בן זוגו, המחזיק בעצמו או מכוח התחייבות בלתי חוזרת בכתב של הוריו או מכוח ירושה, במשק חקלאי, כבעל, כחוכר, כחוכר משנה, או כ"בר רשות" לתקופה בלתי קצובה או לשנה לפחות של מוסד מיישב והאגודה או של האגודה כשאין מוסד מיישב; לענין זה, "הורים", לרבות אחד מהם במקרה שהשני חדל להיות בעל זכויות במשק החקלאי או שנפטר."

      בסעיף 3 א. נקבעו מהם התנאים לקבלת חבר למושב עובדים ובין היתר, קבלת "הבן הממשיך": "(ב) בן ממשיך הכשיר לחברות על פי תקנון האגודה יגיש לועד ההנהלה בקשה בכתב להתקבל כחבר לפי הנוסח שבתקנון האגודה, בצירוף מסמכים המוכיחים את היותו בן ממשיך."

      על הורי הבן הממשיך, בעלי המשק, להגיש בקשה לאגודה, סוכנות יהודית ומנהל מקרקעי ישראל למנות את הבן שנבחר להיות הבן הממשיך.

      לעיתים ישנם מקרים שעל אף שהרישום כבן ממשיך לא הושלם כדין מבחינה רישומית עדין נקבע הבן הטוען לזכות בן ממשיך כבן ממשיך וזאת על ידי בית המשפט- כשבית המשפט השתכנע על פי ראיות שהוצגו בפניו כי הבן הממשיך  אכן מונה ככזה. במקרה בו ניתן פסק דין הצהרתי כאמור ניתן לרשום את הזכות על פי פסק הדין.

      יצוין כי רישום זכויותיו של הבן הממשיך ברשות מקרקעי ישראל כבעלים של המשק מתאפשר רק לאחר פטירת הורי הבן הממשיך.

      בברכה,



      יעל פרי, עו"ד

      מנהלת פורום אגודות שיתופיות



      מרכז עזריאלי 1(מגדל עגול), ת"א

      טל': 03-7444745; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צוואות וירושות 25/07/2021 | 22:32 רישום נ"ע וקו"ג בצוואה יש לי נ"ע + קו"ג שהמוטבים שלהן רשומים "עפ"י צוואה" (ולא נקוב שם המוטבים, בגלל נסיבות משפחתיות).הא...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/07/2021 | 20:43 תאורה בחצר משותפת 1. שכן התקין תאורה סמוכה לשביל גישה לשתי דירות בבית עם כניסה נפרדת לכל דירה. 2. הפנס הוא פרט...
  • פורום ביטוח לאומי 25/07/2021 | 20:29 קצבת זקנה למתגוררים בחו''ל שאלה, האם לאחר גיל 70 אדם החי בחו''ל זכאי לקצבת זקנה שלו ( עד גיל 70 חי בישראל)?מה שידוע, שעד גיל...
  • פורום פלילי 25/07/2021 | 20:19 3 אבל אצל אותו פסכיטאר לא הגיוני צריך שזה יהיה מישהו אחר זה לא נטרלי אותו אדם אותו מקום
  • פורום עורכי דין 25/07/2021 | 20:06 לתביעה רבותי המלומדים, האם ,האם מותר לעורך דין, או אדם רגיל, לקחת חוקר שיחקור עלי חקירה כלכלית???? נכתב,...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק