אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

בן ממשיך- האם גם בת ממשיכה?

  • האם בת יכולה להיות בן ממשיך?
    שארל | 18/04/2016 10:30

    שאלה כללית לגבי בן ממשיך – האם בת במקרה שלנו מדובר בנכדה יכולה גם להיות בן ממשיך, או שצריך דווקא בן?
    עד כמה שידוע לי, בת אינה יורשת על פי היהדות ורציתי לדעת האם יש לכך רלוונטיות לגבי הדין של בן ממשיך.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • בן ממשיך- האם גם בת ממשיכה?
      עו"ד יעל פרי | 18/04/2016 12:02

      שארל, שלום, 

      תקנות האגודות השיתופיות (חברוּת), תשל"ג 1973, בסעיף 1 מגדיר מי הוא "בן ממשיך";

      "בן ממשיך" - בן אחד בלבד או בן מאומץ אחד או נכד אחד של בעל משק, לרבות בן זוגו, המחזיק בעצמו או מכוח התחייבות בלתי חוזרת בכתב של הוריו או מכוח ירושה, במשק חקלאי, כבעל, כחוכר, כחוכר משנה, או כ"בר רשות" לתקופה בלתי קצובה או לשנה לפחות של מוסד מיישב והאגודה או של האגודה כשאין מוסד מיישב; לענין זה, "הורים", לרבות אחד מהם במקרה שהשני חדל להיות בעל זכויות במשק החקלאי או שנפטר."

      בסעיף 3 א. נקבעו מהם התנאים לקבלת חבר למושב עובדים ובין היתר, קבלת "הבן הממשיך": "(ב) בן ממשיך הכשיר לחברות על פי תקנון האגודה יגיש לועד ההנהלה בקשה בכתב להתקבל כחבר לפי הנוסח שבתקנון האגודה, בצירוף מסמכים המוכיחים את היותו בן ממשיך."

      במונח בן ממשיך הכוונה גם לבת ממשיכה. אין משמעות למגדר.





      בברכה,



      יעל פרי, עו"ד

      מנהלת פורום אגודות שיתופיות



      מרכז עזריאלי 1(מגדל עגול), ת"א

      טל': 03-7444745; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צוואות וירושות 25/07/2021 | 22:32 רישום נ"ע וקו"ג בצוואה יש לי נ"ע + קו"ג שהמוטבים שלהן רשומים "עפ"י צוואה" (ולא נקוב שם המוטבים, בגלל נסיבות משפחתיות).הא...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/07/2021 | 20:43 תאורה בחצר משותפת 1. שכן התקין תאורה סמוכה לשביל גישה לשתי דירות בבית עם כניסה נפרדת לכל דירה. 2. הפנס הוא פרט...
  • פורום ביטוח לאומי 25/07/2021 | 20:29 קצבת זקנה למתגוררים בחו''ל שאלה, האם לאחר גיל 70 אדם החי בחו''ל זכאי לקצבת זקנה שלו ( עד גיל 70 חי בישראל)?מה שידוע, שעד גיל...
  • פורום פלילי 25/07/2021 | 20:19 3 אבל אצל אותו פסכיטאר לא הגיוני צריך שזה יהיה מישהו אחר זה לא נטרלי אותו אדם אותו מקום
  • פורום עורכי דין 25/07/2021 | 20:06 לתביעה רבותי המלומדים, האם ,האם מותר לעורך דין, או אדם רגיל, לקחת חוקר שיחקור עלי חקירה כלכלית???? נכתב,...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק