אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם מותר לפתוח עבור פושט רגל חשבון נאמנות?

  • פתיחת חשבון נאמנות לפושט רגל
    אסף | 17/01/2016 20:03

    שלום רב,

    פנה אלי לקוח בבקשה שאפתח עבורו חשבון נאמנות לטובת קבלת כספי פיצויי פיטורי ופנסיה.

    לשאלתי מדוע הוא אינו יכול לקבל את הכספים לחשבונו הפרטי, נעניתי שחברת הביטוח לא מוכנה להעביר את הכסף והיא תעביר אותו אך ורק לחשבון נאמנות.

    ומדוע חברת הביטוח לא מוכנה להעביר? כי יש לו בעיות בחשבון הבנק שנובעות מהליכי פשיטת רגל.

    שפניתי לבנק בבקשה לפתוח חשבון הבנקאית הרימה גבה, ואמרה שעלי לבדוק האם הדבר תקין.

    חבר מלומד הפנה אותי לסעיף 439 לחוק העונשין- הונאת נושים.

    מה דעתכם?



    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם מותר לפתוח עבור פושט רגל חשבון נאמנות?
      עו"ד טל פינק שליש | 18/01/2016 11:56

      הי אסף

      שאלתך במקום...
      במידה ותקבל את הכסף הזה ותעביר לנושים, הדבר עשוי להיות הברחת נכסים מבחינת פקודת פשיטת הרגל, אשר הינה בעלת משמעות פלילית.
      ברגע שאדם נכנס להליך פשיטת רגל, מטיל המנהל המיוחד, במרבית המקרים, עיקולים בכל חברות הביטוח על זכויות פנסיוניות של החייב, ולכן לא יכולה חברת הביטוח להעבירם לידי החייב ישירות.
      תשומת ליבך כי פיצויי פיטורין שייכים לקופת הכינוס ולא לחייב עצמו.
      לגבי כספי פנסיה, התשובה לא חד משמעית.

      לא הייתי מסתכנת ופותחת עבור החייב את חשבון הנאמנות מאחר והדבר עשוי לסבך אותך.
      גם מבחינת הלקוח זה לא מומלץ, מאחר והמנהל המיוחד או הכונס הרשמי  יגלו, במוקדם או מאוחר כי הכספים הוברחו מקופת הכינוס והדבר עשוי לגרום לביטול הליך פשיטת הרגל כולו (זאת בנוסף למשמעויות הפליליות).

      בברכה,

      טל פינק שליש, עו"ד
      מנהלת פורום פשיטוות רגל ובתי משפט

      מונטיפיורי 4, פתח תקווה
      טל': 03-9312347; מייל: talfs.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תודה רבה.  לת 
        אסף | 18/01/2016 13:42

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 20/02/2019 | 16:47 שכר שניתן בטעות לפני 4 שנים קיבלתי בטעות (טעות של המעסיק) כ-2500 ש״ח שאני לא זוכר כי קבלתי, אך כנראה הסכום הגיע א...
  • פורום דיני משפחה 20/02/2019 | 16:45 שאלה חשובה בנוגע לכשרות העו"ד שלום אני ובן זוגי החלטנו להכין חוזה הורות משותפת בטרם כניסתי להריון, את החוזה הכינה אמו שהיא עו"ד...
  • פורום הסדרת מעמד ואזרחות 20/02/2019 | 15:59 גירושין כתובה דירה וכדומה חדוה שלום רב,אומנם השאלה מתאימה לפורום דיני משפח, אך אנסה להשיב עליה במסגרת פורום זה. באופן ...
  • פורום תמא 38 20/02/2019 | 15:57 איסור כניסה ויציאה מהבניין בין השעו... קיבלנו הודעה ממפקח התמ"א בניין כי בעקבות שיפוצים בגרמי המדרגות בבניין תיאסר כניסה ויציאה מן הבניי...
  • פורום דיני ביטוח 20/02/2019 | 15:44 תאונה בזמן נסיעת מבחן ברכב צהריים טובים,למקומות מסודרים אמור להיות ביטוח שחל גם במקרים של נסיעות מבחן.לגבי אנשים פרטיים זה י...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק