אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

תביעת שיבוב

 • תביעת שיבוב
  גלעד | 04/04/2014 18:43

  שלום רב!

  אבקש את עצת המומחים לאור מקרה שקרה לי ביולי 2013.

  בתאריך הנ"ל נהגתי ברכב של חברה שלי שהיה מבוטח ביום קרות מקרה התאונה בביטוח מקיף ובביטוח חובה. 
  לפי תנאי הפוליסות אני מורשה לנהוג ברכב ומבוטח באופן מלא בדיוק כמוה. חשוב לציין שביום קרות מקרה התאונה בעלי רישיון הרכב ובעלי פוליסת הביטוח היו חברת ליסינג בע"מ והעסקה שנעשתה מולם בשנת 2008 הייתה עסקת ליסינג מימוני ( כיום האוטו בבעלות חברה שלי גם ברישיון רכב וגם בבעלות על הפוליסה לאחר העברת בעלות כי השעבוד שולם במלואו והאוטו לחלוטין שלה)

  הסיפור הוא ככה : עמדתי ברמזור אדום בנתיב אמצעי מתוך שלושה נתיבים כאשר השמאלי ביותר פונה רק שמאלה והימני ביותר והאמצעי ממשיכים ימינה בלבד ולאחר הצומת המרומזרת הנתיבים מתפצלים ל3 נתיבים ישר.
  אני עמדתי בערך מכונית רביעית בטור האמצעי ברמזור אדום והנהג שאיתו עשיתי תאונה עמד בנתיב הימני ביותר בערך מכונית שנייה בטור. כאשר האור התחלף לירוק ברמזור התחלתי בנסיעה איטית בטור האמצעי ללא סטיות לנתיב אחר  - רק ישר. בעודי מתקדם לאט לאט בעת ההתחלפות לאור ירוק מגיח מצד ימין הנהג השני שפגע בי בכנף הימנית של הרכב. כשהחלפנו פרטים ושאלתי אותו למה הוא סטה שמאלה ונכנס ברכבי בצד ימין בזמן שאני נוסע רק ישר בעת ההתחלפות לירוק הוא ענה לי " ניסיתי להגיע לנתיב השמאלי ביותר מבין השלושה כדי לפנות שמאלה לתחנת דלק הסמוכה בשביל לתדלק". הוא אינו רצה להודות במקרה התאונה בזמן החלפת הפרטים וכמובן אני לא הודיתי בתאונה שלא אני אשם בה בכלל. הגשתי בקשה לסוכנות ביטוח שתתבע את כספי התיקון של מכוניתי מחברת הביטוח של הנהג השני זה שפגע בי. אך החברה שמבטחת אותו לא הסכימה לשלם בהודעת דחייה " רכב מבוטחכם סטה לנתיב הנסיעה של רכב מבוטחנו " אך כמובן שמדובר בשיטת מצליח וניסיון לא לשלם על הנזק שגרם רכב מבוטחם לרכבי.

  לצערי הרב נאמר לי מהסוכנת ביטוח שאין ברירה אלא לתבוע את הפוליסה העצמית שלי ולקבל את הכסף בניכוי השתתפות עצמית בגין ירידת ערך והשתתפות עצמית בגין נזק לרכוש.
  לאחר שכל זה ייגמר היא אמרה לי תגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות עם מסמך הפסדים שתקבל מחברת הביטוח וכל החומר הנלווה נגד הנהג הפוגע ונגד המבטחת שלו.

  בחודש וחצי האחרונים הכנתי את כל המסמכים . צילמתי בכמה עותקים , הדפסתי את התמונות המראות את הנזק שקרה לשני הרכבים ( צילמתי באייפון). כל מסמכי השמאות ועלויות התיקון במוסך. הייתי מאוד קרוב לסיים את שיוך כל המסמכים ולהגיש מסודר כתב תביעה בבית משפט. שבוע הבא תכננתי להגיש הכל . ואז......הגיעה הפתעה לא נעימה . שנייה לפני הגשת תביעה בבית משפט נגד הנהג הפוגע ונגד המבטחת שלו קיבלתי הביתה תביעת שיבוב שהמבטחת של הנהג הפוגע שלחה נגדי ונגד המבטחת של רכבי בתביעה אזרחית בסדר דין מהיר בבית משפט השלום .
   
  אני מצטער על כל התכתובת הארוכה והמייגעת. אך האם מישהו יכול לעזור לי כיצד מגיבים כעת לתביעת שיבוב שכוללת אותי ואת המבטחת של הרכב ( ביום קרות מקרה התאונה בעלי הפוליסה היו חברת ליסינג בע"מ ואני נתבעתי ולא הם )

  האם מבחינה משפטית זאת תביעה חוקית? לתבוע את הנהג המעורב שנהג ברכב באופן ישיר אך אינו בעל הפוליסה החוקית ביום מקרה התאונה? האם ניתן להגיש כתב תביעה שכנגד ? אני כבר הכנתי מסמכים לתביעה בתביעות קטנות בלי התייעצות עם עורך דין ורציתי שבוע הבא לשלוח הכל לבית המשפט - האם כעת כללי המשחק משתנים ואני חייב עורך דין ולבצע תביעה שכנגד תביעת השיבוב ולא תביעה כמו שתכננתי בהתחלה? 

  תביעת השיבוב על סכום של 36 אלף שקל.

  כיצד ניתן להמשיך מכאן? לקחת עורך דין או לבקש הגנה משפטית מחברת הביטוח שביטחה את הרכב ביום המקרה?

  האם תביעת שיבוב על סכומים כמו שציינתי לעיל 36000 שקל אני יכול לצאת מורשע בפרשה ולשלם סכום נכבד או שחברת הביטוח נושאת בנזק ואני רק השתתפות עצמית?

  יש סעיף שנקרא גבול אחריות צד ג - האם זה המצב במקרה זה? אני משלם רק השתתפות עצמית צד ג מתוך כל ה36000 שקל או יכול להיות שיותר מזה?
   
  אודה לכם מאוד על עזרתכם,

  שבת שלום

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
  מסך מלא השב

  • תביעת שיבוב
   עו"ד אריק ארביב | 05/04/2014 21:41

   גלעד שלום, 

   אין אפשרות להדריך, במסגרת תשובה זו, כיצד להתגונן כנגד תביעה שכזו (ולשאלתך, מדובר בתביעה חוקית) ואני מציע לך לפנות לעו"ד.
   מדובר בסכום לא מבוטל, מה גם שאם בית המשפט יקבע כי אתה אשם בתאונה, לא תפסיד רק 36 אלף שקלים, אלא גם את הסכומים שרצית אתה לתבוע (ירידת ערך והשתתפות עצמית). 

   בכבוד רב, 

   אריק ארביב, עורך-דין ומגשר
   מנהל פורום תאונות דרכים

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   מסך מלא השב

   • תביעת שיבוב
    גלעד | 06/04/2014 10:44

    שלום רב אריק!

    ראשית תודה על תשובתך.
    שנית רציתי לומר משהו קטן:
    אני מבוטח ביטוח מקיף ביום קרות מקרה התאונה.
    לפי תנאי הפוליסה
    ש השתתפות עצמית צד ג
    גבול אחריות צד ג
    הגנה משפטית 
    השתתפות עצמית הגנה משפטית

    וכו' וכו'   - - למה אני צריך לשאת בנטל הסכום כולו?
    בשביל מה יש לי חברת ביטוח אם בתביעת שיבוב אני נוטל בנזק הכספי המלא של תביעת השיבוב?

    אם הרכב שנהגתי בו לא מבוטח אז אני יכול להבין את תשובתך.
    אך אם אני מבוטח ונתבעתי ביחד עם המבטחת שלי באותה התביעה   - למה עליי לשלם את מלוא הסכום במקרה של הרשעה?

    אודה לתשובתך,

    תודה ויום טוב

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • המשך תשובה
     עו"ד אריק ארביב | 06/04/2014 12:43

     שוב שלום, 

     שאלתך הייתה כיצד ניתן להתגונן, זו הסיבה שהצעתי לך לפנות לעו"ד. אם רכבך היה מבוטח, כל שעליך לעשות הוא להפנות את התביעה לחברת הביטוח שלך שתדאג לטיפול המשפטי ותשלום התביעה, היה וזו תתקבל. 

     בכבוד רב, 

     אריק ארביב, עורך-דין ומגשר
     מנהל פורום תאונות דרכים

     האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
 • פורום בתי משפט 12/06/2021 | 23:49 בדיקות לפני חוזה מכר מקבלן שלום רב %3cbr/%3e %3cbr/%3eאני מעונין לרכוש דירה חדשה מקבלן. %3cbr/%3e %3cbr/%3eהדירה עדיין ...
 • פורום דיני תעבורה 12/06/2021 | 23:03 תודה. האם האם זו עילה לבקשה לביטול הדו״ח?
 • פורום הוצאה לפועל 12/06/2021 | 22:52 כן - הם יכולים על פי סעיף 7א(ב) לחוק מגן דוד אדום, תש"י-1950 מגן דוד אדום רשאי לפעול על פי פקודת המיסים (גביה) ל...
 • פורום ביטוח לאומי 12/06/2021 | 21:25 שאלה נוספת לגבי הבטחת הכנסה אם פוטרתי לפני פחות משנה, ועכשיו שואלים אותי בטופס תביעה להבטחת הכנסה אם עבדתי בשנה האחרונה, האם ...
 • פורום נדלן ודיני מקרקעין 12/06/2021 | 18:43 עיקול חניה בטאבו עם הערת אזהרה לאפו... %3cbr/%3eשלום רב. בעיריית רחובות אישרו בוועדה לתכנון ובנייה תכנית להרחבת רחוב גדול בעיר לצורך ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק