אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

החלפת מספר דירות זו אחר זו

  • משפר דיור סדרתי-יעוץ במס מקרקעין.
    יוסי | 05/04/2021 18:25

    שלום רב,

    אודה לייעוץ בסוגיית מיסוי מקרקעין ספציפית בה אני "זוכה" לתשובות מנוגדות ממספר עורכי דין ואף מנציגי מיסוי מקרקעין בטלפון ובסניף.

    להלן שאלתי-

    עפ"י מיסוי מקרקעין נאמר לי כי יש צורך בתקופת "צינון" בין שיפור דיור ראשון לשיפור דיור בפעם השניה.

    כאשר פרק הזמן בין שניהם צריך להיות לפחות 18 חודשים.

    נשאלת השאלה, האם פרק הזמן בין ביצוע עסקת המכר בפעם השניה ,כמשפר דיור, נספרת/מתחילה מיום רכישת הנכס המשופר או מיום מכירת הנכס בתהליך השיפור הקודם?

    להמחשת הסוגיה:

    בתאריך 29.2.16 נרכש הנכס מס1

    בתאריך 20.11.18 נרכשה דירה 2 כמשפר דיור

    בתאריך 9.3.20 הועבר במתנה הנכס מס 1(עפי הנוהל עד 18 חודשים).

    כעת, מעוניין לשפר דיור פעם נוספת, ולקנות את דירה מס 3 במקום דירה מס 2.

    *האם אוכל להיות משפר דיור?

    *האם תקופת "הצינון" בין שיפורי הדיור, מתחילה מתאריך 20.11.18(מועד הרכישה), או מתאריך 9.3.20 (מועד המכירה)?

    אודה לסיוע בנושא האמור, 

    בברכה,


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • החלפת מספר דירות זו אחר זו
      לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 07/04/2021 17:54

      שלום יוסי,

      המונח "תקופת צינון" הוא שגורם לך לבילבול. כדאי להתיחס לתנאי הפטור ואז התמונה מתבהרת:

      כדי לקבל פטור בגין מכירת דירה יחידה יש למלא אחר התנאים הקבועים בחוק: דירת מגורים יחידה, שהמוכר מחזיק בה במשך 18 חודשים לפחות וגם שהמוכר לא מכר במהלך 18 החודשים שקדמו למכירה דירה ב"פטור דירה יחידה".

      אם בדוגמה שהבאת העברת הדירה במתנה נעשתה בפטור לפי סעיף 62 ולא בפטור דירה יחידה המועד הרלוונטי לספירת 18 חודשים יהיה מועד רכישת דירה 2. 

      בברכה,

      לילך עתני, עו"ד
      מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

      מגדל WE, דרך מנחם בגין 150, תל אביב.
      טל': 03-6091011; מייל: [email protected]


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום תכנון ובנייה 13/06/2021 | 19:27 פיצול??? אני מעונין להוציא היתר כדי לעשות לדירה שלי דלת נוספת מחדר המדרגות בבית משותף. המטרה היא כי חדר א...
  • פורום דיני עבודה 13/06/2021 | 18:21 גמול השתלמות עובדת רשות שלום רב. קיבלתי אישור על גמול השתלמות. עובדת שנה עשירית בעירייה ולא עדכנו אותי על זכאות. האם ה...
  • פורום דיני צבא 13/06/2021 | 18:15 פסילת מקצוע אני עולת לפסילת מקצוע השבוע ואני אמורה לסגור שבת (בתפקיד שהולכים לפסול לי אותו) . השאלה אם המפקדת...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 13/06/2021 | 17:05 גבול מקום החניה כולל שטח נוסף מעבר ... על פי סעיף 158א1(א) של חוק התכנון והבניה תשכ"ה-1965, ההגדרה של מקום חניה היא:"מקום חניה" – שטח המ...
  • פורום דיני מיסים 13/06/2021 | 16:27 מדוע עונים כאן באיחור רב?... מדוע עונים כאן באיחור רב?...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק