אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

אגודה שיתופית- מענה לפניתך

  • אגודה שיתופית
    עו"ד | 27/12/2020 09:50

    הצגתי את שם האגודה השיתופית, הכולל את הביטוי "קהילתי" וכך רשום אצל רשם האגודות השיתופיות: בית חלקיה מושב עובדים כפרי קהילתי אגודה שיתופית". האם יש בכך בכדי להטעות? האם החתמת תושבים על התקנון מחייבת אותם? התקנון יוצר 2 סוגי חברי אגודה - עם נחלות וללא נחלות. האם זה אפשרי? עובדה שרשם האגודות השיתופיות אישר יצור כלאיים שכזה לפני 20 שנה?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • אגודה שיתופית- מענה לפניתך
      עו"ד יעל פרי | 29/12/2020 09:07

      שלום רב

      תקנון האגודה מהווה חוזה בין החבר לבין האגודה ובין החברים - בינם לבין עצמם

      לא נדרש לחתום על תקנון האגודה, קבלה לחברות לאגודה מחייב את חבריה בקבוע בתקנון

      כך או כך חוזים יש לקיים .

      אני סבורה כי אין בעובדה שבתוך שם האגודה מופיע הביטוי "קהילתי"   משום הטעייה.

      כמעט בכל אגודה שיתופית ישנם חברים עם נחלות וישנם חברים ללא נחלה- עם מגרש בהרחבה לדוגמא.



      בברכה,

      יעל פרי, עו"ד
      מנהלת פורום אגודות שיתופיות

      מרכז עזריאלי 1(מגדל עגול), ת"א
      טל': 03-7444745; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום תמא 38 13/06/2021 | 20:12 דיור חלופי בשל מצב בריאותי שלום רב, אימי חתמה לפני 3-4 שנים על הסכם תמ"א ולא במסגרת פינוי בינוי. אימי בת 76 והחלה החמרה במ...
  • פורום תכנון ובנייה 13/06/2021 | 19:27 פיצול??? אני מעונין להוציא היתר כדי לעשות לדירה שלי דלת נוספת מחדר המדרגות בבית משותף. המטרה היא כי חדר א...
  • פורום דיני עבודה 13/06/2021 | 18:21 גמול השתלמות עובדת רשות שלום רב. קיבלתי אישור על גמול השתלמות. עובדת שנה עשירית בעירייה ולא עדכנו אותי על זכאות. האם ה...
  • פורום דיני צבא 13/06/2021 | 18:15 פסילת מקצוע אני עולת לפסילת מקצוע השבוע ואני אמורה לסגור שבת (בתפקיד שהולכים לפסול לי אותו) . השאלה אם המפקדת...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 13/06/2021 | 17:05 גבול מקום החניה כולל שטח נוסף מעבר ... על פי סעיף 158א1(א) של חוק התכנון והבניה תשכ"ה-1965, ההגדרה של מקום חניה היא:"מקום חניה" – שטח המ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק