אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם אגודה שיתופית רשאית להתנות את אישורה ל'בר רשות' בתשלום דמי חבר?

  • תשלום 'דמי חבר' באגודה שיתופית
    אבי | 13/11/2020 02:51

    שלום,

    האם מבחינה חוקית מותר לאגודה שיתופית להתנות את אישורה ל'בר רשות' בתשלום דמי חבר והצטרפות לאגודה?

    בעבר התשלום היה דמי פיתוח ולאחר בגץ אשכולות שונה 'לדמי הצטרפות לאגודה'- אציין כי מדובר על רכישה של דירה יד שנייה ולאגודה לא נגרם שום תשלום/הוצאה בגין רכישה זו (בשונה מפיתוח מגרש חדש)

    במידה ובאפשרות האגודה לגבות תשלום 'דמי חבר', האם ניתן למנוע ממני לרכוש נכס אם אין ברצוני להיות חבר אגודה? (תושב ללא חברות המשלם את כלל המיסים והתשלומים השוטפים)

    בתודה מראש

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם אגודה שיתופית רשאית להתנות את אישורה ל'בר רשות' בתשלום דמי חבר?
      עו"ד יעל פרי | 16/11/2020 12:02

      אבי שלום רב,

      תקנון האגודה השיתופית הוא החוזה המחייב בין החבר לאגודה ובין החברים בינם לבין עצמם. 

      בתקנון גם יופיעו התנאים להתקבל לחברות באגודה.

      אגודות רבות קיבלו החלטה הבאה לידי ביטוי בתקנון לגבי תשלום בעת הצטרפות לאגודה.

      "דמי חבר" הנגבים ע"י אגודה שיתופית מחבריה, מיועדים בעיקרם למימון התשתית הארגונית והתפעול השוטף של האגודה. 

      סעיף 15 לפקודות האגודות השיתופיות קובע כך:

      זכויותיהם וחובותיהם של חברים

      15. (1) אסור לשום חבר של אגודה רשומה להשתמש בזכויות של חבר אלא אם כן ועד אשר שילם לאגודה אותם דמי חבר או רכש באגודה אותה מידת השתתפות כפי שייקבע בתקנות האגודה.

                 (2) משנתקבל חבר לאגודה, יהא חייב בהתחייבויות שהאגודה קיבלה על עצמה קודם להתקבלותו כחבר.

      בין אם תבקש להתקבל לחברות באגודה ובין אם לא, תחויב במיסוי התשלומים השוטפים וכן תידרש להסכמת האגודה להעברת הזכויות אליך. 

       


      בברכה,

      יעל פרי, עו"ד
      מנהלת פורום אגודות שיתופיות

      מרכז עזריאלי 1(מגדל עגול), ת"א
      טל': 03-7444745; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום הוצאה לפועל 24/01/2021 | 14:38 מורשי חתימה מטעם בית המשפט ו/או לשכ... כידוע, מורשי חתימה של תאגידים חייבים במינוי כדין, המתועד בפרוטוקול, שהוא מסמך ציבורי.כנ"ל מורשי ח...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 24/01/2021 | 14:30 הצמדת סכום התביעה למועד התשלום עו"ד חייק הנכבד,האם ניתן בתביעה קטנה לתבוע סכום השבת כסף בגובה שנקבע בתקנות ובנוסף לבקש שהסכום שי...
  • פורום עורכי דין 24/01/2021 | 14:21 לשון הרע בין שכנים חגי שלום, חוק איסור לשון הרע קובע, כי לשון הרע היא דבר שפרסומו עלול להשפיל אדם בעיני הביריות...
  • פורום ביטוח לאומי 24/01/2021 | 14:04 מענק חזרה לעבודה שלום וברכההאם אני זכאית למענק חזרה לעבודהמתאריך 15/03/2020  עד תאריך 27/08/2020 קיבלתי דמי א...
  • פורום דיני מיסים 24/01/2021 | 13:46 מיסוי על השכרת דירה שלום רב,אני יודע שהשכרת דירה בסכום מעל 5100 מחייבת תשלום מס.השאלה מה קורה עם אני וגרושתי משכירים ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק