אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מתנה לרכישת דירה

  • רכישת דירה.
    Sari | 23/10/2020 14:12

    שלום
    אימי עוזרת לי קצת ברכישת דירה. לאימי עסק . האם חייב עורך דין לצורך הסכם ביננו או מספיק שאני והיא נרשום ביננו כי היא נתנה מתנה ?
    מה עוד אני או היא אמורות לדעת על סכום המתנה לצורך רכישת דירה ?
    מבחינת הכל .

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מתנה לרכישת דירה
      ליאור חאיק, עו"ד | 23/10/2020 15:04

      היי שרי,

      אם מדובר בהתחייבות עתידית למתן מתנה חוק המתנה דורש הסכם בכתב.  סעיף 5 לחוק המתנה קובע כי התחייבות לתת מתנה בעתיד טעונה מסמך בכתב.

      אם מדובר במתנה ולא בהתחייבות לתת מתנה אז אין חובה שההסכם יהיה בכתב אם כי תמיד עדיף להעלות את הדברים על הכתב ככול ויתעוררו מחלוקות בעתיד.

      המון פעמים עולה שאלה האם מדובר במתנה או בהלוואה ולכן אם אכן מדובר במתנה כדאי לערוך הסכם ולהבטיח שבעתיד לא יעלו טענות שמדובר בהלוואה. 


      ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

      בברכה,

      ליאור חאיק, עו"ד
      מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

      לוי אשכול 31, רחובות
      טל': 052-5475475; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 25/06/2021 | 13:48 תביעה קטנה דיון שלום, אינני משפטן, הייתי בדיון בתביעה קטנה כנגד חברה, בדיון הגיע נציגת חברה וגם מתמחה שסייעה לנצי...
  • פורום זכויות יוצרים 25/06/2021 | 13:02 תשובה עו"ד אהרונוב, תודה על תגובתך.אילו עילות נוספות יכולות להיות?
  • פורום תמא 38 25/06/2021 | 11:26 תביעה קבלן שלא סיים את תהליך התמ"א עד סופו ועזב באמצע ולא השלים את כל העבודותהאם ניתן לתבוע אותו אם הוא...
  • פורום עורכי דין 25/06/2021 | 11:25 קייטנה יש לי בית פרטי עם בריכה, אני רוצה לעשות בקיץ קייטנה בבית ל 6 ילדים, האם צריך לקבל על כך אישור?
  • פורום אתיקה מקצועית 25/06/2021 | 09:34 השכל הישר אומר שלא לא ברור למה הכוונה "לחתום על מסמכים".אם הוא חותם על מסמכים כעו"ד הרי שיש כאן בעיה.אם הוא הקפיא את...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק