אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

כניסה למדינות אויב ע"י בעל אזרחות כפולה

  • כניסה למדינת אויב
    אביגיל | 09/08/2020 02:00

    שלום,

    אני מחזיקה באזרחות כפולה.

    רציתי לדעת האם יש עלי איזו שהיא הגבלה בכניסה למדינות שמוגדרות כמדינות אויב?

    אם כן, מהן המדינות?


    תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • כניסה למדינות אויב ע"י בעל אזרחות כפולה
      עו"ד אמיר מורשתי | 23/08/2020 15:15

      אביגיל שלום רב, כניסה למדינות אויב ( ההגדרה המקובלת  לאויב היא מי שהוא צד לוחם או מקיים מצב מלחמה נגד ישראל או מכריז על עצמו כאחד מאלה, בין שהוכרזה מלחמה ובין שלא הוכרזה, בין שיש פעולות איבה צבאיות ובין שאינן וכן ארגון מחבלים- ראי סעיף 91 לחוק העונשין ) בידי מי שהוא בעל אזרחות כפולה היא בעייתית ועלולה לסבך את העושה זאת בחשד לשלל עבירות פליליות ואף נאסרת במפורש על חיילים ועל בעלי תפקידים הנצרכים לסיווג ביטחוני. כך למשל, פקודת המסחר עם האויב  האוסרת סחר עם מדינות אויב קובעת בסעיף 8. (1) קניית מטבעות האויב תיחשב כמסחר עם האויב.

                (2) הביטוי "מטבעות האויב" שבסעיף זה פירושו כל אותם שטרות כסף או מטבעות הנמצאים במחזור מטבעות ושטרות בכל שטח הנתון לריבונותה של מעצמה הנמצאת במצב מלחמה עם מדינת ישראל, והוא אינו שטח התפוס ע"י מדינת ישראל או ע"י מעצמה שהיא בת בריתה של מדינת ישראל, וכל שאר שטרות ומטבעות ששר האוצר יכריזם בצו באותה שעה, כמטבעות האויב"- כך שגם אם את לא חיילת או בעלת מקצוע הנדרשת לסיווג ביטחוני, שהגעה למדינות אויב נאסרת במפורש עליהם- הרי שאף אם את לא מתכוונת לרגל, להיות במגע עם סוכן חוץ או מסור ידיעות מודיעיניות או אחרות לאויב, הרי שלפי החוק היבש גם כאמור, קניית כסף של מדינת אויב לצורך תשלום עבור הלינה והמזון  נחשבת כעבירה פלילית והגם שאין זה מקובל להעמיד לדין פלילי אדם הנופש במדינה עימה עדיין אין לנו יחסים דוגמת בחריין , הרי שאין הדבר מומלץ

       

      בברכה,

      אמיר מורשתי, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 03/08/2021 | 22:31 תביעות קטנו. נגד בת זוג גרתי עם חברה שלי במשך שנה נהלנו משק בית משותף אני שלמתי שכירות בגובה של 5000 שח לחודש במשך תקופה...
  • פורום דיני תעבורה 03/08/2021 | 22:24 לא מעוניין יותר ברשיון נהיגה הנני כבן 64, עשיתי בפעם ראשונה בחיים שלי רשיון נהגיה לפני כ-5 שנים לא נהגתי אף פעם. רשיון של...
  • פורום דיני משפחה 03/08/2021 | 18:32 חלוקת כספי הבנק של הורי המנוחים שלום. הורי נפטרו לצערי בהפרש של כמה חודשים. בצוואה נכתב שהבית יתחלק בין 8 אחים מתוך 12 אחים (4 מה...
  • פורום ביטוח לאומי 03/08/2021 | 17:19 הארכת זכויות דמי אבטלה בגלל מחלה קש... אני בגיל 50 ולפי מה שכתבתם ניצלתי את מלוא הימים ונותרו  לי 17  ימים לאבטלה. עד סוף שנה....
  • פורום עורכי דין 03/08/2021 | 17:00 ספורט מקצועי רציתי לדעת אם אדם שמקבל נכות וקיצבה מביטוח לאומי,יכול להתאמן בספורט מקצועי(ללא שכר),או שאין קשר ו...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק