אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם שימוש בתמונה לצורכי פרסום מהווה פגיעה בפרטיות?

  • שימוש בתמונה של קטין ללא רשות למטרות רווח
    איתי | 03/05/2020 09:48

    אשמח לדעת האם אוכל לעשות משהו בנושא.. 

    בילדותי בערך בגיל 9 צילמו אותי ואת התמונות האלה אני רואה על חברת שמפני לכינים.... אשמח לדעת האם יש מה לעשות בנידון??

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם שימוש בתמונה לצורכי פרסום מהווה פגיעה בפרטיות?
      עו"ד תום שנפ | 05/05/2020 19:50

      איתי שלום,

      סעיף 2(6) לחוק הגנת הפרטיות קובע כי שימוש בתמונתו של אדם לשם ריווח מהווה פגיעה בפרטיות. מכאן, בהחלט ייתכן כי עומדת לך עילת תביעה כנגד החברה אשר עושה שימוש בתמונה ללא הסכמתך. ישנם שלל פסקי דין אשר עוסקים בסוגיה זו, ואף פוסקים פיצויים בגין שימוש כאמור.

      עם זאת, טרם נקיטה בהליכים משפטיים יש לבחון את נסיבות צילום התמונה, את שאלת ההסכמה אשר ניתנה או לא ניתנה בזמן אמת על ידי הוריך, את שאלת זכויות היוצרים בתמונה, ועוד.

      ממליץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון את הדברים.

      מקווה שהייתי לך לעזר.


      בברכה,

      תום שנפ, עו"ד
      מנהל פורום לשון הרע

      ה' באייר 39, ראשון לציון
      טלפון: 050-8550611 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק