הודעות אחרונות

  • פורום תמא 38 01:58   24/01/2018 תיקון בית משותף המשך העו"ד שייצג את הדיירים בתמ"א 38 ובכללם אותי- אמר לי לפני כחודשיים שחתם על מסמכים הדרושים לתיקון ה...
  • פורום דיני משפחה 23:48   23/01/2018 צו המופנה לטאבו בתהליך איזון משאבים שיש חשש שצד מסתיר רכוש. האם ישנה אפשרות לבקש צו גילוי מסמכים המופנה לטאבו, אש...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 23:30   23/01/2018 תשובה עבירה על חוק הגנת הצרכן אפשר לתבוע עד 10000 שקל(הם טוענים שאני חייבת להם כסף על 17 קווים) כשלא הי...
  • פורום ביטוח לאומי 22:54   23/01/2018 תשלום מביטוח לאומי שלום.האם מגיע איזשהו תשלום מביטוח לאומי לעקרת בית שלא עבדה בישראל והיא בת 66?בעלה מקבל קצבת זיקנה...
  • פורום דיני תעבורה 22:21   23/01/2018 נהג צעיר מסיע יותר משני נוסעים שלום יוסף,אם הנהג מתחת לגיל 21 ומסיע יותר משני נוסעים הוא יוזמן לדין (זו לא עבירת קנס).0 נקודות!ב...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

האם אפשר לערב לפני שפונים לחייב.

  • הודעות שוטפות
  • ערבות שטרית
    עדי | 10/01/2017 10:38

    האם ערבות שניתנה ע"י שיק ביטחון היא כמו ערבות עוואל בהתייחס לכך שהחייב והערב חייבים ביחד ולחוד? במילים אחרות האם אם מישהו נתן שיק ביטחון כערבות לחיוביו של אחר (שוכר במקרה זה) האם המשכיר חייב לפנות קודם לשוכר ורק אז לערב?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם אפשר לערב לפני שפונים לחייב.
      ליאור חאיק, עו"ד | 12/01/2017 19:18

      היי עדי,

      חוק הערבים מחייב קודם כל פנייה לחייב העיקרי, למעט מקרים מאד ספציפיים.

      ראי סעיף 8 לחוק הערבות.

      ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

      בברכה,

      ליאור חאיק, עו"ד
      מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

      לוי אשכול 31, רחובות
      טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • השאלה היא האם הוא נחשב ערב.
        עדי צדוק | 13/01/2017 07:49

        במקרה הזה שוכר נתן שיק פתוח שמישהו אחר נתן לו על משהו אחר. האם המישהו הזה נחשב ערב? לא נראה לי. הוא לא חתם על חתם על כתב ערבות הוא לא מודע להיותו ערב. מבחינת המשכיר והשוכר הוא ערב אך מבחינתו הוא לא. ואז מה שחל זה רק דיני השטרות ואין תחולה לסעיף 8 לחוק הערבות

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 03-9786678