אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם צריך לשלוח מכתב התראה לפני תביעה ייצוגית?

  • שאלה בסיסית למנהל הפורום
    roniti | 20/10/2012 01:33

    יש לי שאלה בסיסית בנוגע למקובל או למותר והאסור בכל הנוגע לתביעות ייצוגיות והליכים מקדימים: 1. כאשר פונים לנתבע פוטנציאלי בהליך אזרחי - ניתן לשלוח לו מכתב התראה בו מבקשים פיצויים וכיוצ' שאחרת לא יהיה מנוס אלא להגיש תביעה למימוש הזכויות המגיעות לכותב המכתב. והשאלה היא כזו: 2. האם מקובל/מותר לפנות במכתב התראה למוסד/חברה אותה/ו שוקלים לתבוע בתובענה ייצוגית ולדרוש קבלת פיצויים משמעותיים כמו גם לדרוש ושינוי בהתנהלות החברה - כתנאי לאי הגשת תובענה ייצוגית? או שזה אסור ולא לגיטמי לפנות במכתב מקדים לקבלת פיצויים משמעותיים (ודרוש כמובן את שינוי המצב הקיים - המצדיק הגשת תובענה יצוגית) בתמורה לאי הגשת תובענה ייצוגית? 3. כלומר האם ניתן להגיע להסכם/הסדר פשרה לפני הגשת התובענה הייצוגית? האם זה מקובל? תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם צריך לשלוח מכתב התראה לפני תביעה ייצוגית?
      עו"ד גיא קדם | 20/10/2012 10:57

      שלום, הפסיקה אינה חד משמעית בעניין, שכן פניה מוקדמת עלולה לאיין את העילה האישית של התובע הייצוגי. יש לבחון איפוא כל מקרה לגופו. עו"ד גיא קדם, מנהל פורום תביעות ייצוגיות

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • חובת ההודעה המוקדמת
        עו"ד עוזיאל לוי | 26/10/2012 11:54

        לעו"ד קדם שלום רב,אודה אם תוכל להפנות לפסיקה התומכת בחובת משלוח הודעה מוקדמת לפני הגשת הבקשה לאישור תביעה ייצוגית.תודה מראש

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • לא זוכר שיש פסיקה
          עו"ד גיא קדם | 26/10/2012 14:31

          שקובעת חובה אלא דנה בהשלכות של הודעה כזו. לדעתי יש פסיקה בענין של המחוזי בתל אביב. נסה לחפש במאגרים. איני זוכר בעל פה את ההליך.


          *הערת מערכת לנוחותך - מצא עו"ד באינדקס עורכי הדין: עורכי דין בתל אביב

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 03/07/2022 | 11:23 קנס על חניית נכים בבדיקה בטלפון לגבי נושא אחר, הודיעו לי שיש לי קנס (משטרה) בסך של ₪1,000 על חנייה בחניית נכים (לא ...
  • פורום בתי משפט 03/07/2022 | 11:17 פיצוי כספי היי , מבדור בלקוח שלי לשעבר , שמרתי על הכלבים שלו במשך 5 ימים מלאים עבורם הוא שילם לי 660 שקל. המ...
  • פורום עורכי דין 03/07/2022 | 11:03 ביטול קניית דירה שלוםאישתי ואני תכננו לרכוש דירה.מצאנו עו"ד שבעת פגישת היכרות הציע לנו שכר טרחה של 0.5% משווי הדיר...
  • פורום בתי דין רבניים 03/07/2022 | 09:54 צד נדרש בבית דין רבני האם לבית דין רבני יש סמכות כמו לבית משפט לצרף צד נדרש אינו בן משפחה בתביעה לאיזון משאבים ופרוק שי...
  • פורום דיני מיסים 03/07/2022 | 09:03 בקשה להחזר מס בשנה שהחלפתי מקום עבו... שלוםאני רוצה לבקש החזר מס לשנה שבה החלפתי מקום עבודה.ההחזר יהיה בגלל תרומות לפי סעיף 46.אני מודעת...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק