אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

זכויות ידועה בציבור ברכוש של בן הזוג

  • ידועה בציבור
    ליאת | 03/03/2021 19:36

    שלום

    בן זוגי גרוש+ ילדים.

    אני רווקה ללא ילדים, גרה בשכירות , אין לי , ולא היתה לי דירה בבעלותי. 

    התחלנו לדבר  על לעבור לגור יחד, עדיין לא העלנו את הצד הכלכלי.

    הדירה שכנראה נעבור לגור בה יחד,  זו דירה שהוא קנה ויגור שם עם ילדו ואולי שניים מילדיו.

    ידוע לי שאם אנו עוברים לגור יחד, אני נחשבת ידועה בציבור. 

    האם במקרה כזה , לפי החוק , מגיע לי  חצי מהדירה וכן חצי מכל הכספים שיש לו ?

    אני שואלת כדי להבין את החוק , ואולי את החשש של בן זוגי מלעבור לגור ביחד, ולשוחח איתו לגבי הסכם שנערוך.

    תודה רבה על המידע .



    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • זכויות ידועה בציבור ברכוש של בן הזוג
      עו"ד מיקי חשמונאי | 22/03/2021 15:28

      ליאת שלום,

      חוק יחסי ממון בין בני זוג, חל על בני זוג נשואים, אולם כאשר בן זוג ידוע בציבור, מוכיח כי היתה כוונת שיתוף בינו לבין הידוע בציבור השני, נוטים בתי המשפט להחיל כללים אלה, באופן מלא או חלקי, גם על זוגות של ידועים בציבור. 
      בכל מקרה- כיוון שחוק יחסי ממון קובע גם לגבי בני זוג נשואים, שהשיתוף חל לגבי זכויות ורכוש שנצברו במהלך החיים המשותפים - דירה והכספים שהיו לבן זוג לפני תחילת הקשר ביניכם - אינם משותפים, גם לאחר שתתחילו לגור יחד / תוכרו כידועים בציבור. 
      אני מסכימה איתך שהסכם ממון ביניכם, יכול לסייע להפיג את החשש שלו, לגבי שיתוף ברכוש, אבל חשוב להתייעץ עם עו"ד מספיק ותיק, שעוסק בתחום דיני משפחה ויכול להסביר לכם את כל הדקויות בעניין זה. 

      בברכה, 

      מיקי חשמונאי, עו"ד ומגשרת
      מנהלת פורום דיני משפחה

      מת"מ -  'בית טופז' קומה 5
      רח' נחום חת 5, חיפה
      טל': 04-8517771; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום תמא 38 13/06/2021 | 20:12 דיור חלופי בשל מצב בריאותי שלום רב, אימי חתמה לפני 3-4 שנים על הסכם תמ"א ולא במסגרת פינוי בינוי. אימי בת 76 והחלה החמרה במ...
  • פורום תכנון ובנייה 13/06/2021 | 19:27 פיצול??? אני מעונין להוציא היתר כדי לעשות לדירה שלי דלת נוספת מחדר המדרגות בבית משותף. המטרה היא כי חדר א...
  • פורום דיני עבודה 13/06/2021 | 18:21 גמול השתלמות עובדת רשות שלום רב. קיבלתי אישור על גמול השתלמות. עובדת שנה עשירית בעירייה ולא עדכנו אותי על זכאות. האם ה...
  • פורום דיני צבא 13/06/2021 | 18:15 פסילת מקצוע אני עולת לפסילת מקצוע השבוע ואני אמורה לסגור שבת (בתפקיד שהולכים לפסול לי אותו) . השאלה אם המפקדת...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 13/06/2021 | 17:05 גבול מקום החניה כולל שטח נוסף מעבר ... על פי סעיף 158א1(א) של חוק התכנון והבניה תשכ"ה-1965, ההגדרה של מקום חניה היא:"מקום חניה" – שטח המ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק