אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

התפרצות מחלת קרוהן במהלך השירות הצבאי

  • רשלנות רפואית צבאית
    הילה | 13/08/2020 15:42

    אני חייל משוחרר ולפני שנתיים, לאחר שהרגשתי ממש לא טוב בבטן, נשלחתי מטעם הצבא לסדרת בדיקות ארוכה מאוד, לטענתם אז, ולא נמצאה לי שום בעיה. לאחר השחרור נשלחתי לרופא פרטי ואובחנתי במחלת הקרוהן.

    האם אני יכול לתבוע לרשלנות רפואית צבאית, אם יש דבר כזה?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • התפרצות מחלת קרוהן במהלך השירות הצבאי
      עו"ד מיכל סטרוגו | 16/08/2020 11:29

      הילה שלום,

      חייל שנגרם לו במהלך שרותו הצבאי נזק רפואי בלתי הפיך כתוצאה מטיפול רפואי לקוי, יכול לאחר שחרורו להגיש תביעת רשלנות רפואית על מנת שהצבא יכיר בזכותך לפיצויים על פי חוק הנכים (תגמולים ושיקום).

      את התביעה יש להגיש לקצין תגמולים במשרד הביטחון ויש להגישה עד 3 שנים לאחר השחרור.

      על מנת שהתביעה תתקבל יש להוכיח קשר סיבתי בין המחלה לתנאי שירותך הצבאי או לכל הפחות כי בעקבות העיכוב באבחון המחלה במהלך השירות, נגרם לך נזק בלתי הפיך.

      בהתייחס להתפרצות מחלת קרוהן במהלך שירות צבאי, בית המשפט אימץ את הגישה לפיה, קשה לקשור את התפרצות המחלה לגורם סביבתי כלשהו ולכן קשה יהיה להוכיח תביעה המתבססת על טענה זו.

      יחד עם זאת, במידה ונגרם לך נזק בלתי הפיך עקב האיחור באבחון במהלך שרותך הצבאי וניתן יהיה להוכיח זאת באמצעות מומחה רפואי שיאשר קביעה זו, אזי ניתן יהיה לשקול להגיש תביעת רשלנות רפואית.

      על מנת לבחון את המקרה שלך לגופו של עניין, הנני ממליצה לך לפנות לעורך דין העוסק בתחום הרשלנות הרפואית ובקיא בתביעות הקשורות לשירות צבאי מול קצין התגמולים במשרד הביטחון אשר יוכל לבדוק את כל העובדות והמסמכים ויתן לך תשובה מהמינה.

      מקווה שסייעתי לך בתשובתי,

       



      בברכה,

      מיכל סטרוגו, עו"ד
      מנהלת פורום רשלנות רפואית

      אריאל שרון 4 (קומה 8) מגדל השחר, גבעתיים
      טלפון: 054-2200008 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 07/05/2021 | 19:33 אין חובה אין חוק שמחייב להראות חשבונית, אבל זאת לא עצם הפעולה. הפעולה היא עיכוב מתוך חשדחוק סדר הדין הפליל...
  • פורום דיני עבודה 07/05/2021 | 19:14 סעיף 14 לחוק הפיצויים- בבקשה הסבר שלום,אני עובד בחברה מזה 13 שנים, התחלתי במשכורת נמוכה מאוד כ5000 ש"חועם השנים התקדמתי והמשכורת לת...
  • פורום תאונות דרכים 07/05/2021 | 18:55 את מי תובעים עקב אובדן ימי עבודה וה... שלום, פגע בי רכב מאחור והרכב שלי הוכרז כטוטאל לוס. חברת הביטוח של צד ג' אמורה לפצות אותי על אובד...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 07/05/2021 | 18:44 שיפוץ גג רעפים בנין 2 קומות 4 דיירים שטח משותף.אני בקומת קרקע מעלי שכן שקיבל את הגג ובנה מרפסת בטון. בצד השני גג...
  • פורום דיני חוזים 07/05/2021 | 18:03 הסכם אשר חתום רק עי צד אחד 1. האם הסכם בין 2 אנשים, אשר חתום רק ע"י איש אחד, אינו מהווה הסכם ואינו תקף? 2. האם הסכם בין ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק