מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • סעיף 14 לחוק הפיצויים
    חוי | 29/01/2008 10:54

    המעביד שלי מבקש ממני לחתום על טופס זה מבירור שעשיתי התברר לי שלא כדאי לי לחתום. האם אני רשאית לענות בשלילה ? ומה יכול המעביד לעשות במידה ואני לא חותמת?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים
      עו"ד רענן קריב | 29/01/2008 11:00

      לא מובן על מה בדיוק את מתבקשת לחתום. פטור מפיצויי פיטורים או חלקם על פי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים ניתן למעסיק המפקיד את מלוא הפיצוים או חלקם לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת פיצויים. היום גם יש את צו ההרחבה בעניין הפנסיה שמחייב הפרשת כספים לפנסיה, וחלקם מיוחסים לפיצויי פיטורים. אם תסרבי, המעסיק יפקיד את הכספים בקופה שיחליט עליה וישחרר אותה אם תסיימי את עבודתך בנסיבות מזכות בפיצויי פיטורים, וישלים את החסר. אבל לך לא תהיה הפרשה סוציאלית.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש