מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • תשלום פיצויים בעת פרישה לפנסיה
    ליאת | 26/01/2008 20:35

    שלום, אמי (בת 60) עובדת כתופרת כ 4.5 שנים אצל אותו מעסיק. המעסיק שלה משלם לה משכורת לפי שעות ואינו מפריש עבורה כספים לקרן פנסיה כלשהי. יש לי שתי שאלות: 1. האם בזמן שתפרוש לפנסיה (בגיל שנקבע עפ"י החוק), היא תהיה זכאית לתשלום פיצויים עבור השנים בהם עבדה אצל אותו מעסיק? 2. אם היא מחליטה לפרוש לפנסיה מוקדמת על מנת לטפל בבעלה (חולה סרטן), האם במקרה זה היא זכאית לתשלום פיצויים? תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • פיצויי פיטורים
      עו"ד רענן קריב | 27/01/2008 10:21

      1. עובד הפורש מהעבודה בגיל הפרישה ואין לו הסדר פנסיוני זכאי לפיצויי פיטורים. 2. לפי סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורים: "התפטר עובד לרגל מצב בריאותו הוא או של בן משפחתו, ולאור המימצאים הרפואיים, תנאי העבודה ושאר נסיבות הענין היתה סיבה מספקת להתפטרות - רואים לענין פיצויי-פיטורים את התפטרותו כפיטורים. בסעיף זה "בן משפחה" - בן משפחה שנקבע בתקנות באישור ועדת העבודה של הכנסת". בתקנות נקבע שבן זוג הוא בן משפחה. רפואה שלמה. אגב, איזה פנסיה מוקדמת? יש לאמך קרן פנסיה? .

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש