מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • פיטורים עקב גיוס למשטרה
    שוקולית | 05/01/2008 18:14

    אני עובדת במוקד מכירות טלפוני כשנה וחצי, 3-4 פעמים בשבוע 6 שעות למשמרת,במקביל אני עובדת במשטרה שנה וחצי בחצי משרה. כעת אני עוברת למשרה מלאה במשטרה לכן עליי להתפטר מהמוקד הטלפוני, האם מגיע לי פיצויים למרות שאני מתפטרת לטובת המשטרה? וכמה זמן לפני עליי להודיע שאני מתפטרת במוקד הטלפוני אם בכלל אני חייבת?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • התפטרות עקב גיוס למשטרה
      עו"ד רענן קריב | 05/01/2008 18:40

      וכך קובע סעיף 11א לחוק פיצויי פיטרים: 11א. פיצויים למתגייס למשטרה (תיקון: תשל"ג) המתגייס למשטרת ישראל או לשירות בתי הסוהר, ובסמוך לפי גיוסו היה עובד והתפטר מעבודתו על מנת להתגייס כאמור, יהיו הוא או שאיריו זכאים לפיצויי-פיטורים אם נתקיימה בו אחת מאלה: (1) הוא שירת במשטרה או בשירות בתי-הסוהר ששה חדשים לפחות; (2) שירותו כאמור נפסק מחמת אחת העילות המזכות בפיצויי-פיטורים לפי חוק זה; (3) שירותו כאמור נפסק מחמת שנמצא בלתי מתאים לשירות, ובלבד שלא נפסק השירות בנסיבות שלא היו מזכות אותו בפיצויי פרישה מהמשטרה או משירות בתי הסוהר, הכל לפי הענין. לעניין ההודעה המוקדמת, לא הבהרת אם את מקבלת משכורת חודשית או לפי שעות. אם משכורת חודשית - עליך לתת הודעה מוקדמת של חודש. אם לפי שעות - עלייך לתת הודעה מוקדמת המורכבת מ-14 יום ועוד יו לכל שני חודשי עבודה במהלך שנת העבודה השניה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש