מתוך: פורום דיני עבודה
 
 • הודעות שוטפות
 • הרעת תנאי עבודה
  אלכסנדרה | 10/12/2007 20:06

  אני שכירה בעבודה.לפני שבועיים הודעתי למעסיק שאני בהריון. עקב הריון איחרתי לעבודה (סובלת עד היום מהקאות, במיוחד בבוקר ובמשך היום).אני הסברתי למעסיק שאיחורים הם בגלל ההקאות ולא בגלל שלטענתו אני באה מתי שאני רוצה. היום קיבלתי מכתב אזהרה שאם לא אפסיק לאחר יבקשו מבית הדין לעבודה לפטר אותי. האם הם יכולים לעשות את זה. שאלה שנייה. בחודש שעבר הוסיפו לי עבודה בנוסף לעבודה שהיתה לי. בזמנו הסכמתי לעבודה כיוון שלא ידעתי שמעסיק עתיד לפטר עובדת אחרת ועבודה שלה תועבר גם אלי. כיוון שהוגדלה אצלי עבודה ביקשתי ממעסיק העלת שכר. הוא סירב בתוקף .עלי לציין שאני עובדת שנתיים וחצי בעבודה זו האם אני יכולה לסרב לעבודה שנוספה לי. כמו כן המעסיק באופן מתמיד לעולם לא משלם שכר בזמן ולא מפיק תלושים כל חודש. האם על סמך הנאמר קודם אני יכולה להתפטר ולראות בזה פיטורין ולקבל פיצויים.

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • המשך
   אלכסנדרה | 10/12/2007 20:22

   אני עובדת במשרד רואה חשבון העבודה שלי היא 8 שעות ביום + יום שישי לאחרונה המעסיק אמר לי שאני אעבוד 8 וחצי שעות ביום ושחצי שעה תיחשב כהפסקה ולא תשולם. האם זה לא נחשב הרעת תנאי עבודה? לאחר של שנתיים וחצי עבודה בלי הפסקה זאת.

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
   • עובדת בהריון - פיטורים והרעת תנאי העבודה
    עו"ד רענן קריב | 11/12/2007 09:36

    מעסיקך אנו רשאי לפטר אותך, אלא אם קיבל היתר מהממונה על יחסי עבודה. נראה שהטלת מטלות נוספות הן הכבדה המיועדת להקשות עליך ולהביא אותך להתפטרות, גם אם זו תהיה בנסיבות המזכות בפיצויי פיטורים. מו מלץ שלא תתפטרי. לצד האיסור לפטר ללא היתר, אסור גם להרע את תנאי העבודה לעובדת בהריון, ובעיקר לא להטיל מטלות נוספות וליצור הכבדה שלא הייתה. עליך להבהיר למעסיקך שהוא פועל בניגוד לדין. במקביל דאגי להתצטייד באישורים רפואיים לגבי הקשיים הבריאותיים הנובעי מההריון. בכל מקרה א תפעלי בלי יעוץ משפטי פרטני ברמה של יותר מתשובה בפורום.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש