מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • בסיס לחישוב פדיון ימי חופשה
    לימור | 07/11/2007 22:01

    בעלי פוטר מעבודתו (למעשה התפטר בתנאי פיטורין) לאחר כ-4 שנות עבודה. במהלך ארבעת החודשים האחרונים לעבודתו של בעלי בחברה הוא בחר לקבל רכב בליסינג תמורת הפחתה של סכום מסוים משכרו החודשי. בהתחשבנות בסיום יחסי עובד מעביד המעביד קבע את השכר לשעה לפיו שולם לו פדיון ימי החופשה שהגיעו לו על בסיס שכרו בחודשים האחרונים, לאחר ההפחתה שנובעת מהליסינג, ולא על סמך המשכורת הגבוהה יותר שקיבל לפני כן. האם זה חוקי?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • השכר הקובע
      עו"ד דרור חייק | 09/11/2007 07:17

      שלום רב, 1. כאשר בודקים מהו השכר הקובע לעניין פיצויים במצב בו חלה הפחתה זמנית בשכר כבמקרה שלכם, השכר הקובע יהיה זה שלפני ההפחתה. במצב בו השכר השתנה באופן קבוע עקב שינוי תפקיד/היקף משרה וכו' ייערך חישוב נפרד לכל תקופה. 2. למען ההגינות במקרה שלכם יש לשלם לבעלך עבור ימי החופשה ב-4 החודשים בהם חלה הפחתה בשכרו לטובת הרכב שקיבל לפי השכר החדש, וימי החופשה שצבר בחודשים קודמים יחושבו לפי שכרו באותם חודשים. בכבוד רב דרור חייק, עו"ד

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • מה קובע החוק?
        לימור | 09/11/2007 20:53

        תודה על התשובה. מה שלא ברור לי זה מה עומד מאחורי סעיף 2 של התשובה - האם החוק או תקדימים כלשהם קובעים כך או שזה תלוי בטוב ליבו או הגינותו של המעסיק בלבד?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש