מתוך: פורום ביטוח לאומי
 
 • הודעות שוטפות
 • פגיעה בעבודה
  אוסנת | 29/04/2008 11:42

  בעלי נפגע בעבודה עבר כריתת אצבע בחלקה העליון מיוני 07 ועד פבר' 08 היה ב- 100% במהלך תקופה זו קיבל קצבה כ"א חודש היה בוועדות רפואיות וקיבל בינתיים 9.75% כאשר נאמר לנו שאם נמציא מסמך שבו נוכיח ירידה בהכנסות יפעילו את תקנה 15% ויעלו לו את אחוזי הנכות השאלה מי צריך להמציא את המכתב? אנחנו אמורים לסגנן משהו? לא ברור כ"כ

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • תקנה 15
   אורנה | 29/04/2008 15:33

   הגדלת דרגת נכות לנפגע שאינו מסוגל לחזור לעבודה ("תקנה 15") כאשר לנפגע נקבעת דרגת נכות לצמיתות, בודקת הוועדה אם הנכות שנגרמה לו מהפגיעה בעבודה משפיעה על היכולת שלו לחזור לעבודה שעבד בה לפני הפגיעה, ובנוסף לכך אם הנכות גרמה לירידה קבועה של יותר מ- 20% מהכנסותיו. במקרים אלה הוועדה יכולה להגדיל את דרגת הנכות לצמיתות עד מחצית מדרגת הנכות שנקבעה לו. לדוגמה: אם נקבעה לו דרגת נכות לצמיתות בשיעור 30%, הוועדה יכולה להגדיל את דרגת נכותו עד ל- .45% ההחלטה על הגדלת דרגת נכות על פי תקנה 15 היא בסמכות הוועדה הרפואית. במקרים מסוימים הוועדה יכולה לקבל חוות דעת של "ועדת רשות", שכוללת פקיד תביעות, עובד שיקום ורופא. בדרגת נכות רפואית בשיעור 20% ויותר, העתק מהמלצת "ועדת הרשות" נשלח לנבדק. לשאלתך,צריך לבדוק חזרתו לעבודה והיקף המשרה. רצוי לפנות עם המסמכים הרפואיים לרופא תעסוקה,אשר יוכל להמליץ לגבי המשך העסקתו במשרה מלאה/חלקית וכדומה,תלוי באופי העבודה שלו,האם מדובר בעבודה פיזית או בעבודה שבגלל המגבלה עקב התאונה תקשה עליו את המשך עבודתו כפי שהיה לפני התאונה. כפי שהעברתי אליכם בפירוט מעלה לגבי תקנה 15 במידה והוא חוזר לעבודתו ושכרו צומצם ב-20% לפחות תשקל העלאת דרגת הנכות שלו ב-50%. שירגיש טוב ובהצלחה.

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
  • תקנה 15...בנוסף
   אורנה | 29/04/2008 15:37

   לשאלתך,עליכם יהיה להעביר מסמכים רפואיים ומכתב רופא התעסוקה, וכן תלושי שכר(אם חזר לעבודה חלקית)המראים צימצום בהכנסותיו. אפשר לצרף את כל החומר במכתב לביטוח לאומי למח' נפגעי עבודה, עם פרטיו האישיים. בהצלחה.

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש