מתוך: פורום ביטוח לאומי
 
 • הודעות שוטפות
 • דמי אבטלה
  עדי | 29/02/2008 16:35

  שלום, בהסבר על זכאות דמי אבטלה מופיע הסעיף הבא: "במניין 540 הימים לא יימנו התקופות האלה: ימי הכשרה מקצועית - על פי הפניה או אישור של שירות התעסוקה - עד 360 ימים. ימי מחלה או תאונה - עד 180 ימים. חופשת לידה (כולל שמירת הריון וחופשה ללא תשלום אחרי הלידה על פי "חוק עבודת נשים"). ימי היעדרות מעבודה מסיבות שאינן תלויות ברצונו של העובד - עד 30 ימים." האם המשמעות היא שהחודשים לאחר הלידה שבהם הייתי בחופשה ללא תשלום לא נכללים בתקופת האכשרה של 540 יום, ולדוגמא אם הייתי שלושה חודשים בחל"ת אז יספרו ל 360 יום מתוף 570 יום? (כלומר 540 + חודש אחורה כי לא מחשיבים את התקופה שבה הייתי בחל"ת ולא שולמו עבורי דמי ביטוח). תודה רבה מראש, עדי

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • ראי על פי הגדרת המל"ל אלו ימים יכללו במניין הימים ואלו שלא יכללו.
   חיים רייזלר | 29/02/2008 17:02

   במניין הימים לתקופת אכשרה ייכללו: ימי עבודה ימי אבל ימי שירות סדיר - עד 180 ימים ימי שירות מילואים ימי מחלה שבעדם היה העובד זכאי לדמי מחלה. ימים שבעדם שולמו דמי פגיעה בעבודה. ימים שבעדם שולמו דמי לידה. ימים שבעדם שולמה גמלה לשמירת הריון. שני חודשי החל"ת הראשונים בהם חייב המעסיק בתשלום דמי ביטוח בעד העובד. במניין 540 הימים לא יימנו התקופות האלה: ימי הכשרה מקצועית - על פי הפניה או אישור של שירות התעסוקה - עד 360 ימים. ימי מחלה או תאונה - עד 180 ימים. חופשת לידה (כולל שמירת הריון וחופשה ללא תשלום אחרי הלידה על פי "חוק עבודת נשים"). ימי היעדרות מעבודה מסיבות שאינן תלויות ברצונו של העובד - עד 30 ימים. רק בריאות.חיים.

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
  • בנוסף לתשובתו של חיים רייזלר
   אורנה | 03/03/2008 18:14

   עבור תקופה ראשונה של חודשיים ראשונים, מחוייב מעסיקך בתשלום דמי ביטוח לאומי עבורך, ואת מכוסה גם בתקופה זו(גם אם המעסיק לא העביר עדיין תשלומים עבורך). ראי בקישור שחיים העביר לך"במנין הימים לתקופת אכשרה ייכללו":שני חודשי החל"ת הראשונים בהם חייב המעסיק בתשלום דמי ביטוח בעד העובד. תגשי בהקדם להרשמה ראשונה בשירות התעסוקה כדי לשמור על תקופת האכשרה הנדרשת לדמי אבטלה. לאחר הרשמה ראשונה,נשמרת לך הזכות להגיע עד שנה להרשמה שוטפת וקבלת דמי אבטלה. אופציה זו מתאימה לאמהות המעונינות להשאר עם התינוק בבית בשלב זה. ולא,אם התפטרת מעבודתך,את חוזרת כעבור 90 ימים להרשמה שוטפת. אם פוטרת,את יכולה להגיע מידי שבוע, ביום שייקבע לך בשירות התעסוקה על מנת לקבל דמי אבטלה,אבל,עלייך להיות גם מוכנה להפניה למקומות עבודה. מקווה שהאופציות העומדות עתה בפנייך ברורות,אנחנו כאן לשאלות נוספות אם יהיו לך. מזל טוב ובהצלחה.

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש