מתוך: פורום ביטוח לאומי
 
  • הודעות שוטפות
  • שאלה בנושא הבטחת הכנסה
    ענבל | 16/02/2008 19:53

    אם חתמתי בלשכה חלק מחודש מלא, הווה אומר, בתאריכים הבאים: 25/1/08 5/2/08 ו- 12/2/08 ונגיד שמחר אני מתקבלת לאיזו עבודה (באופן תיאורתי) ומתחילה לעבוד, אז שאלתי, האם לא אקבל הבטחת הכנסה כיוון שלא החתמתי בלשכה חודש מלא???? או שמא יתנו לי איזה שהוא חלק יחסי עבור הימים הנ''ל שחתמתי בלשכה??????

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • הבטחת הכנסה
      אורנה | 18/02/2008 09:05

      אכן,כפי שרשמת,מי שלא מתיצב במהלך חודש מלא, אינו זכאי להבטחת הכנסה. אלה הם החוקים היבשים בנושא הבטחת הכנסה. במקרים בהם אדם נפגע בגלל מצב כלכלי קשה, ולמעשה הוא מראה נכונות לחזרה לעולם העבודה כדי לא להיות תלוי בקצבאות,אולי(איני אומרת שכך יפעלו,אבל,אפשרות זו קיימת ואני רוצה להביא אותה בפנייך)ניתן להגיש ראי בטופס אותו אני מעבירה לך בקישור. 20 - בקשה להענקה מטעמי צדק "קיימים מקרים בהם נאלץ המוסד לדחות תביעות לגמלה של מבוטחים או שאיריהם, גם אם נגרם בכך אי צדק בולט או עוול סוציאלי חמור. מדובר במבוטחים שלא מילאו את ההוראות הנדרשות בחוק במלואן או שעקב צירוף נסיבות, שאת תוצאותיהן לא ניתן לצפות מראש, נשללת מהם האפשרות לפעול לפי הוראות אלה. כדי לפתור מקרים אלו נוצרו ההענקות המוגדרות בסעיף 387 לחוק: "המוסד רשאי לפי שיקול דעתו מטעמי צדק לתת הענקות לאדם בכסף ובעין על פי מבחנים וכללים בשיעורים שנקבעו באישור ועדת העבודה והרווחה". " בהצלחה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש