מתוך: פורום דיני בנקאות
 
 • הודעות שוטפות
 • ערבים להלווא האם יש להם קשר לעו"ש
  זהבה | 29/06/2008 11:18

  שלום רב. לפני כ12 שנים אני ועוד 2 אנשים חתמנו ערבות להלווא לחבר על סך 20.000שח אחרי כשנה הוא פשט רגל ונותרו בהלוואה כ10000 שלא שולמו. הבנק (דיסקונט) לעולם לא שלח לנו התראה על מצבו של החייב ולא ביקש להגיע להסדר ( שזה מחובתו לפני הליכים משפטים) כך הבנתי מעו"ד של מכר. א הבנק חייב להודיע לערבים על מצבו של החייב באם הפסיק/לא מצליח לשם את חובו. ובקצרה משרד עו"ד חיפאי פתח בהליכים כנגד הערבים אך לא בטום לב ובממזריות ב1998 פנה רק לערב מס1 וקיבל ממנו סכום של כ7000שח. למשך 5 שנים לא עשה כלום ואז פנה לערב מס2 בעיקולים וצוים וממנו קיבל 18000שח ומאז שנת 2005 מציקים לי כיום לפי בירור מהתובעת שילמנו כבר סכום של 33.000שח יחד בתביעת ההלוא של הנ"ל שזה פי 2 ויותר מהקרן. אך בשיחת ועידה שביצע עורך דינו של החייב המקורי עם עו"ד של התובעת הוהבר לתהמתי מעשה מירמה או הונאה של עו"ד התובעת. האחראי לתיק הסביר לעו"ד שלנו שלחייב המקורי יש גם חובות של עו"ש והם להנהתם פשוט מעבירים את הכספים ששילמנו על ערבות להלווא ל כיסוי העו"ש. ורוצים ממני עוד סכום אסטרונומי של כ100.000שח לאחר ששילמנו 33.000 על חוב של כ 14.000שח בהלוואה. העורך דין ידיד המליץ לנו להגיש תלונה במשטרה על הונאה ולקיחת כספים במרמה. איני יודעת מה לעשות כי יש עליי עיקולים וצו מעצר אני אם ל2 ילדים חולים כרוניים. האם אפשר לבדוק את חוקיות העיניין ואיך בכלל ערב שחתם להלוואה ולהלווא בלבד נעשה גם ערב לעו"ש שאין לו שום שייכות ועיינין בעו"ש. מה עליי לעשות.

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • בנקאות
   עו"ד אבי זילברפלד | 03/07/2008 22:10

   שלום רב, לא ניתן במסגרת פורום זה להתייחס לכל העובדות שציינת, ורצוי שתפנה ליעוץ פרטני אצל עו"ד המתמחה בבנקאות. עם זאת אבהיר, בתמציתיות, כי ישנה ערבות להלוואה, וישנה ערבות "ללא הגבלה בסכום", ויש לבדוק על מה הערבים חתמו. אם אכן ערב חתם מתוך ידיעה כי הוא ערב רק להלוואה, ולא גילו לו כי הוא יהא ערב לכל העו"ש - מקנה לו הגנה ראויה בפני תביעה בגין ערבותו. בכבוד רב, זילברפלד אבי, עו"ד ונוטריון מנהל פורום בנקאות

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
  • בנקאות - קריאה נוספת
   אתר הפורומים | 17/07/2008 17:24

   לקריאה נוספת, מקצועית,אודות: בנקאות, ראי: בנקאות

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
  • קבלי המלצה
   עו"ד | 17/07/2008 21:02

   לדעתי יש לך קייס, ואת יכלה לצאת מזה, מומלץ להצטייד בעו"ד טוב שבקיא בנושא ומכיר את כל האותיות הקטנות. לעניין ,בתור התחלהן אם תלכי לספרייה בבית המשפט בת"א, תוכלי למצוא את ספרו, של ד"ר רוי בר-קהן שמכסה את הנושא, תוכלי לקבל כיוון אבל זה לא אומר שמומלץ בחום לשכור עו"ד בהקדם האפשרי, את יכלה גם לפנות ללשכה ולברר איך הם יכולים לעזור לך במסגרת תכנית המתנדבים שלה, "שכר מצווה" , ומקבלים שם ייצוג בהתנדבות של עוה"ד . בהצלחה !

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש