מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • פיצויים בפיטורים
    לינוי | 25/03/2020 09:04

    שלום רב, שאלתי היא בעניין פיצויים בעת פיטורים כאשר אינני חתומה על סעיף 14. קיבלתי הודעת פיטורים בכתב לאחר כמעט 15 שנות עבודה. בתחילת דרכי בעבודה לא היתה כלל חובת הפרשת פנסיה ולא הופרש לי כלל וגם כאשר התחילו האחוז היה מאוד נמוך. לפני כמה שנים המעביד יצא בהודעה כי הוא מחיל את סעיף 14 על העובדים והחל להפריש את האחוז המתאים 8.33% וזאת ללא חתימתי על חוזה או הסכמה לסעיף זה. כעת כאשר פוטרתי מבחינת פיצויים איזו השלמה הוא צריך לבצע לי לסכום שכבר נמצא בקופה..השלמה מלאה? כלומר השכר האחרון כפול השנים? (ההפרש כמובן) או שמא הודעתו על סעיף 14 מספיקה ללא חתימה והוא יצטרך להשלים לי רק את השנים בהם לא הפריש 8.33%? בכל מקרה תצטרך להיות השלמה נכון? בנוסף המעסיק מבקש לנצל את ימי החופשה כחלק מההודעה המוקדמת .. האם תקין?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם ניתן לחפוף בין ימי הודעה מוקדמת לחופשה?
      עו"ד אחוה פודים | 29/03/2020 16:57

      שלום רב, 

      ככל שלא חתמת על הסכמה לסעיף 14, או שלא חל עליך הסכם קיבוצי או צו הרחבה שקובע תחולה אוטומטית של סעיף 14, הרי שהמעסיק יצטרך לשלם פיצויים לפי שכר אחרון כפול שנות עבודה. 

      לא ניתן לכפות עליך לצאת לחופשה בתוך זמן ההודעה מוקדמת.

      אם המעסיק מוותר על עבודתך, את צריכה לקבל גם הודעה מוקדמת וגם פדיון ימי חופשה ( ע"ע (ארצי) 1496/02 נשואה זנקס בע"מ נ' גל ארז).



      בברכה,

      אחוה פודים, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      סניף ירושלים: יפו 33, בית יואל, קומה 1
      סניף באר שבע: בן צבי 10, מגדל הרכבת, קומה 5
      טל: 02-6254646 ; מייל: achva.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש