מתוך: פורום צרכנות | תביעות קטנות
 
  • הודעות שוטפות
  • החזר כספי בעסקת מכר מרחוק בנושא תיירות
    צרכן נבון | 25/02/2020 11:07

    רקע:
    ביצענו עסקה של תיירות מול סוכן תיירות בארץ למלון בחו״ל.הוא ביקש את הכסף בעת ביצוע העסקה וכן חויבנו בכרטיס האשראי מראש.  בתקנון העסקה רשום שניתן לבטל עד 30 יום מראש ללא עלות.

    ביקשנו בעלפה ובכתב לבטל את העסקה חודש וחצי מראש דבר שמוסכם על הסוכן. 

    השאלה שלי:
    על פי חוק עסקת מכר מרחוק (בנושא תיירות) תוך כמה זמו ממועד ההודעה לביטול על הסוכן להחזיר את הכסף (שלקח מראש)? אשמח אם בנוסף לתשובה אפשר יהיה להפנות לסעיף בחוק.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • ביטול עסקת תיירות נופש - מתי מחזירים את התמורה?
      ליאור חאיק, עו"ד | 29/02/2020 14:21

      שלום,

      סעיף 14(ה) לחוק הגנת הצרכן:

      יחזיר העוסק לצרכן בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול, את אותו חלק ממחיר העסקה ששולם על ידי הצרכן, יבטל את חיובו של הצרכן בשל העסקה וימסור לו עותק מהודעת ביטול החיוב כאמור ולא יגבה מהצרכן דמי ביטול כלשהם

      ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

      בברכה,

      ליאור חאיק, עו"ד
      מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

      לוי אשכול 31, רחובות
      טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש